Naga MarketsFunt słabnie, pomimo poprawy sytuacji gospodarczejWzrost liczby zachorowań w Stanach Zjednoczonych, a także niewystarczająco dobre dane gospodarze w Wielkiej Brytanii powstrzymują wzrost wartości funta.

  • Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii wynosi 3,9%.
  • Brytyjskie PKB wzrosło w maju o 1,8%.
  • Według przewidywań FXStreet, kurs GBP/USD może osiągnąć w przyszłym tygodniu 1,2623 dolara. 

Pandemia w Stanach Zjednoczonych wciąż nie ustępuje

Kurs funta szterlinga w stosunku do dolara nieznacznie się osłabił w ciągu 5 ostatnich dni, pomimo obiecujących danych płynących z brytyjskiej gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Liczba zachorowań na COVID-19 w Wielkiej Brytanii nadal spada, co sprzyja stopniowemu odmrażaniu gospodarki. Spadła również liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych – w czerwcu złożono 28 tysięcy wniosków mniej niż miesiąc wcześniej, a stopa bezrobocia pozostała na poziomie zaledwie 3,9%.

Z drugiej strony, PKB  Zjednoczonego Królestwa wzrosło w maju tylko o 1,8% w stosunku do kwietnia, co było wynikiem niższy niż szacowali analitycy.

Jeżeli brytyjski rząd zdecyduje się na dalsze odmrażanie gospodarki, a również na dodatkowe programy mające stymulować gospodarkę, funt ma szanse pójść w górę.

Zobacz również: Peter Schiff: udany atak na Twittera to zapowiedź zhakowania bitcoina

Tymczasem, liczba przypadków zachorowań na COVID-19 w USA nadal rośnie. Według oficjalnych danych, wczoraj stwierdzono ponad 72 tysiące nowych przypadków i 926 zgonów.

Dzienna liczba nowych przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych, źródło: Centers for Disease Control and Prevention

Co więcej, napięcia na linii Waszyngton – Pekin nadal nie ustają. W zeszłym tygodniu Chiny zapowiedziały nałożenie sankcji na amerykańską firmę Lockheed Martin, po tym jak Stany Zjednoczone zgodziły się na sprzedaż Tajwanowi części, mających służyć do modernizacji systemów obronnych wyspy. Relacjom obu państw nie pomagają także zapowiedzi amerykańskich rządzących na temat nałożenia sankcji na Huawei.

Za jednego funta należy zapłacić 1.2572 dolara

Jak podaje FXStreet, para GBP/USD kontynuuje obrót w obrębie klina. Zbliża się ona do linii oporu w trendzie spadkowym i na razie nie jest w stanie przełamać się wyżej. Momentum na wykresie dziennym pozostaje dodatnie, a GBP/USD utrzymuje się powyżej 50-dniowej i 100-dniowej średniej kroczącej, ale pozostaje ograniczona przez 200-dniową średnią kroczącą.

Według analityków FXStreet, wsparcie czeka na poziomie 1,2535, a następnie na 1,2475. Opór natomiast, znajduje się na poziomie 1,2670, a następnie na 1,27. Prognoza wskazuje, że w połowie sierpnia kurs GBP/USD może ustabilizować się w okolicach 1,25 dolara.

GBP/USD, źródło: fxstreet.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here