Naga MarketsŚrodowa sesja nie miała przynieść wiele pod kątem publikacji makroekonomicznych, a jednak brytyjski funt mocno zyskuje zarówno względem dolara amerykańskiego jak i euro w reakcji na najnowsze doniesienia w sprawie Brexitu. 


Jak informuje Bloomberg, rządy Niemiec i Wielkiej Brytanii zgodziły się co do tego, by porzucić dalsze dyskusje nad kluczowymi dla strony brytyjskiej kwestiami umowy sanacyjnej pomiędzy Unią Europejską a Londynem. Inwestorzy natychmiast odebrali te doniesienia jako kluczową zmianę w toczących się rozmowach w sprawie Brexitu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bazując na doniesieniach swoich informatorów dziennikarze Bloomberga dowiedzieli się, że strona niemiecka zaakceptowała mniej szczegółowy plan dotyczący przyszłych warunków handlowych pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską.

W odpowiedzi na te informacje GBPUSD powraca powyżej 1,2950 domykając jednocześnie weekendową lukę w tym rejonie. Para przebija również dołem średnie 100- oraz 200-okresowe na wykresie godzinowym: 

EURGBP tymczasem spada poniżej 0,90:

Jak zwykle w przypadku podobnych, niespodziewanych informacji rynek pozostaje wysoko zmienny, a także mogą pojawić się problemy z płynnością. Wszystkim pragnącym skorzystać z nowego impulsu i (prawdopodobnej) zmiany sentymentu na rynku zalecamy szczególną ostrożność.

AKTUALIZACJA

Jak informuje Reuters, rzecznik niemieckiego rządu zaprzecza jakoby jakiekolwiek ustalenia wobec umowy w sprawie Brexitu miały ulec zmianie. Jednocześnie zapewnił dziennikarzy, że Niemcy w pełni ufają Michaelowi Barnierowi, negocjującego w sprawie umowy secesyjnej ze strony UE.

Funt wyraźnie traci w reakcji na uściślenia ze strony Niemiec. GBPUSD nurkuje z powrotem poniżej średnich 100- oraz 200-okresowych, testując okolice 1,2900:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here