Naga MarketsFunt rośnie do 1,3170 USD, kurs euro bez ruchu na 1,1060. Kursy walut Forex w poniedziałekPierwsze godziny nowego tygodnia przebiegają w bardzo spokojnej atmosferze, gdyż inwestorzy wyczekują kluczowych wydarzeń kolejnych dni. Funt zyskuje, gdyż weekendowe sondaże przemawiają za wygraną Konserwatystów w czwartkowych wyborach. Na rynek akcji w Azji przyciągnął optymizm po zielonym finiszu Wall Street przed weekendem. Ceny ropy cofają się spod ostatnich szczytów po tym, jak OPEC i jej sojusznicy zgodzili się pogłębić cięcia wydobycia.

  • GBP/USD rośnie do 1,3170 na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii. Wszystkie sondaże dla niedzielnych gazet wskazały Partię Konserwatywną z bezpieczną przewagą nad Partią Pracy.
  • Wśród innych walut G10 nie widać praktycznie ruchu. EUR/USD 1,1060, USD/JPY 108,60, AUD/USD 0,6830. EUR/PLN 4,2740.
  • Ogólny sentyment jest dość dobry po tym, jak w piątek pozytywnie zaskoczył raport z rynku pracy USA. Ale inwestorzy czekają na kluczowe wydarzenia tego tygodnia, m.in. posiedzenia FOMC i EBC oraz wybory w Wielkiej Brytanii.
  • Rynek akcji w Azji bierze wskazówki od Wall Street (S&P500 +0,91 proc.). Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,3 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,02 proc.
  • Cena ropy WTI traci dziś 0,4 proc. do 58,95 USD/b, ale pozostaje blisko 3-mies. szczytów po tym, jak OPEC i jej sojusznicy zgodzili się pogłębić cięcia wydobycia o 500 000 baryłek dziennie na początku 2020 roku.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here