Naga MarketsFunt przed szansą na dalsze zyski, nawet do 1,43 USD - uważa ScotiabankKurs funta do zyskał w ubiegłym tygodniu do dolara 1,11 proc. Zamknięcie piątkowej sesji na GBP/USD miała miejsce tuż pod poziomem 1,40. Optymizm na GBP napędzała nadzieja na gwałtowne ożywienie wzrostu w 2021 r. ze względu na szybkie otwarcie gospodarki Wielkiej Brytanii.

  • Nadzieja na ożywienie napędzała kurs funta w ubiegłym tygodniu
  • W tym tygodniu poznamy dalsze plany Borisa Johnsona w kwestii lockdownu
  • Notowania funta znalazły się najwyżej od ponad 3 lat

Funt dobrze poradził sobie w zeszłym tygodniu

Wspomniane wyżej nadzieje podsycał permanentny sukces programu szczepień w Wielkiej Brytanii, wraz z dramatyczną poprawą najnowszych statystyk dotyczących koronawirusa w UK, które wykazały trwały spadek liczby nowych przypadków, a także liczby osób hospitalizowanych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Byczy kurs funta szterlinga nieco osłabł w połowie minionego tygodnia po tym, jak Boris Johnson złagodził optymistyczne oczekiwania. Premier Wielkiej Brytanii podkreślił potrzebę ostrożnego podejścia rządu Wielkiej Brytanii do złagodzenia lockdownu, ze szczególnym uwzględnieniem „danych, a nie dat”.

Jednakże, funt nie potrzebował wiele czasu na odrobienie strat. Wystarczyły doniesienia o tym, że kanclerz Rishi Sunak odroczy plany podwyżek w budżecie na kolejny na rzecz zaoferowania większego wsparcia fiskalnego, aby wspomóc ostrożne wyjście z blokady i utrzymanie ożywienia gospodarki.

Na koniec tygodnia para walutowa GBP/USD była jeszcze w stanie zwiększyć swoje zyski  z uwagi na mniejszy niż oczekiwano spadek w sektorze usług w Wielkiej Brytanii. Pomógł on zrównoważyć niektóre ponure dane dotyczące krajowej sprzedaży detalicznej.

fpmarkets

Kurs funta skieruje się do 1,43 USD?

W tym tygodniu inwestujący w GBP będą wyczekiwać przede wszystkim przedstawienia przez Borisa Johnsona dalszych planów dotyczących tego, w jaki sposób i kiedy zostanie zniesiona blokada narodowa w Wielkiej Brytanii.

Kurs funta do dolara (GBP/USD) – wykres dzienny

Scotiabank zauważa, że kurs funta po raz pierwszy od kwietnia 2018 roku wzniósł się powyżej 1,40 USD. Opór znajduje się powyżej obecnych cen, ale analitycy sugerują potencjał do testu poziomu 1,43 USD w perspektywie krótkoterminowej.  Gdyby jednak psychologiczny opór przy 1,40 USD zadziałał, para walutowa GBP/USD może znaleźć wsparcie przy 1,3950, a następnie 1,3830/50.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here