Naga Markets

Brexit i kurs funtaPo wrześniowym gwałtownym krachu wywołanym przez brytyjski rząd, kurs pary walutowej GBP/USD wraca do normy w oczekiwaniu na bardziej wiarygodne plany fiskalne Wielkiej Brytanii i słabszego dolara. Eksperci z ING Banku powątpiewają, czy rok 2023 okaże się rokiem łagodnego spadku dolara. Ryzyko polega na tym, że Fed dłużej utrzyma stopy procentowe na podwyższonym poziomie. W efekcie prognozują spadek „kabla” do niskiego poziomu 1,07 na koniec I kw. 2023 r. i odbicie do 1,14 na koniec przyszłego roku.

  • Brytyjski rząd wprowadza politykę oszczędnościową 2.0, a cykl Banku Anglii jest ponownie wyceniany niżej
  • Podwyżki stóp BoE blisko 5% spowodują skurczenie się gospodarki Wielkiej Brytanii aż o 5%
  • Oglądaj Trading Room ze Smart Sępem i poznaj sprawdzoną strategię intraday na prawdziwych rynkach
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs funta: Za wcześnie na trwałe odbicie GBP – ING

Biorąc pod uwagę duży deficyt na rachunku bieżącym funta szterlinga i jego przejście do wysokiego poziomu beta w otoczeniu zewnętrznym, stratedzy uważają, że jest za wcześnie, aby oczekiwać trwałego ożywienia jego wartości. Zamiast tego opowiadają się za powrotem do obszaru 1,10 do końca roku, ponieważ rząd wprowadza politykę oszczędnościową 2.0, a cykl Banku Anglii jest ponownie wyceniany niżej.

Na posiedzeniu na początku listopada Bank Anglii odrzucił ceny rynkowe dotyczące cyklu stóp – argumentując, że podwyżki blisko 5% spowodują skurczenie się gospodarki Wielkiej Brytanii aż o 5%.

Naszym apelem jest, aby końcowa stopa procentowa BoE była bliższa obszarowi 3,75% niż 4,50%, które są dziś wyceniane przez rynek – napisano w raporcie.

Źródło: ING

OGLĄDAJ COTYGODNIOWY WEBINAR I DOWIEDZ SIĘ, JAK ZBUDOWAĆ PRZEWAGĘ, KTÓRA OCHRONI CIĘ PRZED HANDLEM WBREW TRENDOWI 

Podczas gdy Bank Anglii ocenia stopień zacieśnienia koniecznego do ograniczenia inflacji, rząd dyskutuje nad sposobami wypełnienia dziury budżetowej o wartości około 60 miliardów funtów.

Plan zostanie ujawniony 17 listopada, prawdopodobnie w proporcji 50:50 między podwyżkami podatków, a realnymi cięciami wydatków. Oczekujemy, że brytyjska gospodarka będzie się kurczyć co kwartał w 2023 r., co sprawi, że będzie to bardzo trudne środowisko dla funta szterlinga – dodano.

W tegorocznym trzyletnim badaniu walutowym BIS funt szterling zachował swoją pozycję czwartej najczęściej wymienianej waluty. Mimo to szterling czasami cierpi z powodu braku płynności.

XTB

Uważamy, że płynność będzie na wagę złota w 2023 r., a Fed, który jeszcze bardziej podniesie realne stopy procentowe, gdy gospodarki wejdą w recesję, jest niebezpieczną kombinacją dla funta – gdzie usługi finansowe stanowią dużą część gospodarki – zauważono.

Zrealizowana zmienność GBP/USD powróciła teraz do poziomów obserwowanych podczas Brexitu, a prognozą rynkową analityków na rok 2023 jest to, że tego typu poziomy staną się bardziej, a nie mniej powszechne.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin formuje “generacyjne dno”! Podobnie było w 2015 r. i 2018 r., wskazuje znany analityk
Następny artykułCD Projekt dotarł do kluczowej strefy oporu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here