Naga Markets

Mężczyzna trzymający w ręce torebkę z flagą UKW ślad za wtorkową publikacją silnego PMI, prognozy dla Wielkiej Brytanii otrzymały dzisiaj kolejny impuls w postaci dużego skoku zaufania konsumentów GFK. Indeks obecnie powrócił do poziomów nienotowanych od kwietnia ubiegłego roku. W ocenie ekspertów z ING Banku utrudni to życie Bankowi Anglii, który stara się schłodzić zagregowany popyt, aby złagodzić inflację. Rynki są teraz dość ostrożne, wyceniając stopę bankową Banku Anglii na poziomie 4,50% na koniec tego roku – prognozując podwyżki o 25 punktów bazowych w marcu i maju. Według strategów funt szterling pozostaje podatny na dalsze spadki.

Kurs funta (GBP): Dobry tydzień dla danych z Wielkiej Brytanii – ING

Nieco lepsze perspektywy wzrostu, utrzymująca się wysoka inflacja i dalsze zacieśnianie polityki monetarnej to obecna sytuacja w Stanach Zjednoczonych, strefie euro i Wielkiej Brytanii – co sugeruje zdaniem ekspertów, że kursy głównych par walutowych EUR/USD i GBP/USD nie muszą się zbytnio zmieniać.To spowodowało, że trzymiesięczna implikowana zmienność pary walutowej GBP/USD oscyluje poniżej 10% i skłania się ku skromniejszym ruchom na rynku spot. Uważamy, że poziomy wsparcia na poziomie 1,1850/1950 mogą utrzymać się przez kilka następnych tygodni – napisano w raporcie.

Capital.com

Kursowi pary GBP/USD grozi dalszy spadek – Scotiabank

„Kabel” całkowicie skorygował gwałtowne wzrosty z wtorku. Ekonomiści ze Scotiabanku uważają, że para GBP/USD może spodziewać się dalszych słabości.

Głównym problemem dla GBP jest to, że ostatnie odbicie utknęło tuż poniżej 55-dniowej średniej ruchomej (1,2171), która ostatnio służyła jako swego rodzaju blokada dla byków. Brak postępu we wzrostach sprawia, że GBP jest podatny na dalsze spadki i test kluczowego średnioterminowego wsparcia wokół 1,1925 (gdzie obecnie zbiegają się 100 i 200-DMA) – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Brytyjski rząd ma nadzieję osiągnąć w tym tygodniu kompromis w sprawie protokołu dotyczącego Irlandii Północnej. Mimo to ekonomiści z Commerzbanku podtrzymują swój sceptyczny pogląd względem funta szterlinga (GBP). Jednocześnie zdaniem strategów z ING jest mało prawdopodobne, aby GBP w sposób trwały przewyższył kurs euro (EUR).

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRok wojny na Ukrainie. Jak zmienił się rynek ropy, gazu i innych surowców?
Następny artykułStopy proc. Fed wzrosną do 6%, prognozuje Jamie Dimon z JP Morgan
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.