Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Dziś wszyscy się skupiają na EBC i tym co do powiedzenia miał Mario Draghi. Barclays skupia się natomiast na innej europejskiej walucie – GBP.


Na ten moment wiemy jedno – rynki mocno rozczarowane są dzisiejszą konferencją EBC, które zdecydowało się na obniżenie stopy depozytowej o zaledwie 10 punktów bazowych. Również decyzja w sprawie trwającego programu skupu aktywów mogła rozczarować niedźwiedzie, gdyż europejskie QE zostało jedynie przedłużone, bez dodatkowych kwot skupu.

Odnośnie GBP/USD, para wczoraj zamknęła się poniżej 1,5000 i jeszcze do 13:45 wydawało się, że ten trend będzie kontynuowany. Decyzja EBC, która mocno wpływa na EUR poruszyła również GBP. Obecnie para z powrotem znalazła się powyżej przebitego poziomu i jak na razie nie wygląda aby podaż przejęła stery na GBP/USD.

Należy pamiętać również o dzisiejszym oświadczeniu prezes Fed, Janet Yellen. Obecne wzrosty analitycy Barclays traktują jako okazję do sprzedaży pary po nieco lepszej cenie. GBPUSD.nddM30Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here