Naga MarketsCena funta GBPUSD 10 grudnia 2019Kurs pary walutowej GBPUSD jest poniżej 1,30, co jest znakiem, że „kabel” będzie oscylował wokół tego poziomu w tym roku, według strategów z Westpac International Banku. Z kolei eksperci z TDS uważają, iż spadek do poziomu 1,2580 może być dobrą okazją do zakupu.


Zobacz również: Hard Brexit nadal w grze. Rośnie napięcie na linii UE-UK

Kurs GBPUSD: FOMC przyćmi BoE – Westpac

W drodze do Brexitu pod koniec stycznia, spodziewaliśmy się siły szterlinga. Miesiąc miodowy okazał się jednak znacznie krótszy niż oczekiwaliśmy. Podczas gdy przewidywaliśmy, że para GBPUSD utrzyma się w okolicach 1,32/33 do pierwszej połowy 2020 r., „kabel” jest już poniżej 1,30 USD – napisano w raporcie.

Według naszych obecnych prognoz obniżka stóp BoE w marcu zostanie szybko przyćmiona przez trzy obniżki FOMC w tym roku, zmieniając saldo polityki pieniężnej. To powiedziawszy, USA pozostaną dominującą pozycją pod względem wzrostu PKB i przypuszczalnie stosunków handlowych. Dlatego też uważamy, że para GBPUSD będzie konsolidować przy poziomie 1,30 USD do końca 2021 roku – dodano.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kurs GBPUSD: Punkt zakupu na 1,2580 – TDS

Puzzle UE UK Unia GBP Brexit EURAnalitycy z TD Securities dokonują przeglądu perspektyw funta szterlinga z negocjacjami UE-Wielka Brytania na horyzoncie. W dłuższej perspektywie są optymistyczni wobec funta, dlatego zalecają kupowanie „kabla” przy spadku do 1,2580 z powodu napięć wokół Brexitu.

Uważamy, że napięcia między UE a Wielką Brytanią prawdopodobnie nasilą się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Uważamy, że ryzyko załamania się negocjacji do kwietnia jest bardzo realną możliwością. Nic dziwnego, że naszym zdaniem inwestorzy uznaliby takie załamanie dyskusji za istotny czynnik ryzyka dla GBP – wskazano w raporcie.

Eksperci uważają, że brytyjska gospodarka może walczyć z trudnościami. Mając to na uwadze, nadal oczekują że BoE obniży stopy w maju o 25 pb.

Sądzimy, że para GBPUSD prawdopodobnie będzie silniejsza w drugiej połowie 2020 r. Rzeczywiście, utrzymujemy nasz obecny cel 1,40 na koniec roku, chociaż widzimy pewne ryzyko pogorszenia tego scenariusza w związku z wciąż silnym dolarem amerykańskim.  Uważamy, że oczekiwany przez nas spadek „kabla” w wyniku tych napięć może stanowić atrakcyjny punkt wejścia do strategicznych longów. Oczekujemy, że okolice poziomu 1,2580 mogą być obszarem znacznego zainteresowania zakupami przez duże banki – podsumowano.

Zobacz również: Funt pod presją słabych danych z Wielkiej Brytanii. BoE zmuszony do obniżki?

Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here