Naga Markets



Utrzymujące się wsparcie dostarczane z budżetu Wielkiej Brytanii ma zostać zrównoważone zwiększonymi podatkami w ciągu następnych pięciu latach. Ekonomiści z Westpac uważają, że złagodzenie restrykcji powinno utrzymać parę GBP/USD w przedziale 1,38-1,43. Z kolei analitycy z Rabobanku uważają, że „kabel” nie przekroczy poziomu 1,42 do końca wiosny. W czwartek kurs nieznacznie spada zbliżając się do poziomu 1,39.

  • Budżet Wielkiej Brytanii z marca 2021 r. po raz kolejny podkreślił ogromną skalę wsparcia rządu dla gospodarki
  • Pożyczki netto sektora publicznego spadły z 19,0% PKB do 16,9%
  • „Kabel” odetchnie po ostatnich wzrostach i będzie oscylował do końca wiosny poniżej poziomu 1,42

Kurs funta (GBP/USD) pozostanie w efektywnym przedziale 1,38-1,43 – Westpac

Budżet Wielkiej Brytanii z marca 2021 r. po raz kolejny podkreślił ogromną skalę wsparcia rządu dla gospodarki. Mimo że kanclerz Sunak zapowiedział dalsze przedłużenie i zwiększenie wsparcia fiskalnego, aby zrównoważyć skutki lockdownu, najnowszy raport Urzędu Odpowiedzialności Budżetowej Prognoz Gospodarczych i Fiskalnych przedstawia poprawę wyników gospodarczych od listopada 2020 r. Według danych pożyczki netto sektora publicznego spadły z 19,0% PKB do 16,9%.

Te artykuły również Cię zainteresują




Sunak zapowiedział nieuchronne podnoszenie obciążeń podatkowych w nadchodzących latach, aby pokryć fiskalne wsparcie, które wciąż ma bezprecedensową skalę w czasie pokoju. Rynki podążały za budżetem, głównie dlatego, że większość szczegółów została zdyskontowana w ciągu ostatnich dwóch tygodni – napisano w raporcie.

Inwestorzy skupią się na skutkach dla budżetu Wielkiej Brytanii, a początek ograniczeń zostanie złagodzony od następnego poniedziałku.

Chociaż kurs GBP/USD spadł poniżej 1,40, prawdopodobnie w efektywnym przedziale konsolidacji 1,38-1,43 – dodano.

Kurs GBP/USD do wiosny poniżej poziomu 1,42 – Rabobank

Po przebiciu poziomu 1,40 w drugiej połowie ubiegłego miesiąca para GBP/USD wyrysowała szczyt na poziomie 1,4240 po czym nastąpiła silna korekta spadkowa. Jane Foley, starszy strateg FX w Rabobanku spodziewa się, że „kabel” odetchnie po ostatnich wzrostach i będzie oscylował do końca wiosny poniżej poziomu 1,42.

Spodziewalibyśmy się, że w nadchodzących miesiącach funt stanie się bardziej wrażliwy na dane z Wielkiej Brytanii, a kumulacja długich pozycji na GBP sugeruje możliwość znacznej korekty w przypadku słabych danych makroekonomicznych – wskazano w raporcie.

Obecnie rynek dyskontuje scenariusz, w którym ​​Fed może nie podążać za swoimi aktualnymi zaleceniami dotyczącymi terminu pierwszej podwyżki stóp. Temat reflacji jest silnie powiązany z USA i ogromnym pakietem stymulacyjnym Bidena, który Demokraci mają nadzieję wprowadzić do 14 marca. W ocenie ekspertów takie tło może doprowadzić do silniejszego dolara niż oczekiwał rynek. Oznaczałoby to, że dalszy potencjał wzrostu GBP/USD w nadchodzących miesiącach może okazać się trudniejszy do osiągnięcia.

Oczekujemy, że Fed powtórzy swoją gołębią perspektywę, która sugeruje potencjalne wahania kursu dolara, w tym pary GBP/USD. Podtrzymujemy naszą opinię, że przez czynniki makro „kabel” może pozostać poniżej 1,42 do końca wiosny – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 notowania | jsw notowania | kurs usd | kurs lotos |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here