Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) spadnie poniżej 1,21 przez presję Brexitu i słabość gospodarkiAnalitycy Citibank zwracają uwagę, że funt szterling w ostatnim czasie osiąga słabsze wyniki w stosunku do walut G10, ponieważ boryka się z trudnościami związanymi z brytyjską gospodarką i niepewnością wokół Brexitu. Prognoza od OCBC dla GBP/USD na poziomie 1,20 ostrzega, że ​​utrzymujące się wysokie bezrobocie oznacza rosnące oszczędności, niższe inwestycje i słabsze odbicie gospodarcze w Wielkiej Brytanii, co może mieć negatywny wpływ na funta szterlinga. Para GBP/USD wzrasta we wtorek i oscyluje przy poziomie 1,25.

  • Wielka Brytania boryka się w powrotem do normalności
  • Bank Anglii pod rosnącą presją rynkowych oczekiwań
  • Istnieje niewiele przesłanek wspierających siłę brytyjskiej waluty

Funt osiąga gorsze wyniki w obliczu opóźnień w ożywieniu – CitiBank

Uważamy, że GBP ma się gorzej od innych walut G10, ponieważ stoi w obliczu poważnych opóźnień w ożywieniu gospodarczym – napisano w raporcie.

Siedziba Banku AngliiW miarę utrzymywania się niepewności, zdaniem CitiBanku, Bank Anglii formalnie nie wykluczy obniżki stóp poniżej zera. Więcej QE i złagodzenie polityki fiskalnej są prawdopodobnie pierwszymi liniami obrony brytyjskiej polityki monetarnej w przypadku twardego wyjścia z jednolitego rynku UE i unii celnej pod koniec roku (hard Brexit).

Wolniejsze niż oczekiwano ożywienie sprawia, że rośnie presja na BoE, by zrobić więcej. Oczekujemy teraz obniżki stóp o 10 pb i doładowania QE o 50 mld GBP do listopada, a także ujemnej stopy banku i dalszego rozszerzenia QE w przyszłym roku – dodano.

GBP/USD: Sentyment spadkowy aż do poziomu 1,2076 – OCBC

Para GBP/USD handluje obecnie blisko dziennych maksimów na poziomie 1,2510. Mimo ostatniego odbicia stratedzy w OCBC Banku widzą wyraźną ścieżkę dla „kabla” w kierunku poziomu 1.2076, ponieważ istnieje niewiele argumentów, które potencjalnie mogłyby ograniczyć spadek.

Brak postępów w rozmowach handlowych między UE, a Wielką Brytanią w sprawie Brexitu i ciężkie skutki gospodarcze pandemii nadal wywierają presję na spadek pary walutowej GBP/USD – wskazano w raporcie.

Po naruszeniu wsparcia 1.2400 nadal oczekujemy dalszej deprecjacji funta. Spadki mogą znaleźć grunt dopiero w okolicach poprzedniego minimum 1,2076, a poziom 1,23 to cel na najbliższe sesje – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym,tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here