Naga Markets

Brexit: Kurs funta do dolaraFunt szterling (GBP) pozostaje pod lupą inwestorów i analityków w kontekście zbliżającej się decyzji Banku Anglii (BoE) w sprawie stóp procentowych w najbliższy czwartek. Zarówno analitycy ING, jak i Scotiabanku przedstawiają swoje analizy i prognozy dotyczące brytyjskiej waluty. Kurs GBP/USD konsoliduje na początku tygodnia nieco poniżej 1,24.

Ewentualne sugestie o wystarczającej restrykcyjności stóp procentowych uderzą w funta – ING

Ekonomiści ING analizują perspektywy brytyjskiego funta przed czwartkową decyzją Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Według nich, wszelkie sugestie wydawane przez BoE w czwartek, które wskazywałyby na to, że stopa procentowa w Wielkiej Brytanii jest “wystarczająco restrykcyjna”, prawdopodobnie uderzyłyby w funta.Wyrażamy pewne obawy co do dalszego losu funta brytyjskiego w tym roku, spodziewając się, że cykl luzowania polityki pieniężnej BoE w 2024 roku może być większy niż obecnie wyceniany przez rynek. Jednakże finalne wnioski w tej kwestii zależą od treści komunikatu, jaki zostanie opublikowany przez Bank Anglii – napisano w raporcie.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

“Gołębia podwyżka” BoE może wpłynąć na funta – Scotiabank

Scotiabank przygląda się perspektywom pary walutowej GBP/USD w kontekście nadchodzącej decyzji BoE. Według ekonomistów tej instytucji, “gołębia podwyżka” w stylu Europejskiego Banku Centralnego (EBC) mogłaby wywrzeć presję na funta brytyjskiego oraz, w pewien sposób, zwiększyć presję cenową.

Aktualnie, GBP/USD pozostaje stosunkowo nisko w obszarze poziomu 1,24. Jednakże analiza cenowa na krótszych interwałach czasowych wykazuje pewne oznaki względnej siły GBP. Dla funta istnieje możliwość głębszego spadku w kierunku poziomu wsparcia wynoszącego 1,2375, jednakże istnieje również szansa na wzrost powyżej oporu na poziomie 1,2450 – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.