Dolar traci do złotego 0,2%

Kursy głównych walut (dolar, euro, funt i frank) osłabiają się we wtorkowe popołudnie do polskiej złotówki. Jak widać na wykresie dziennym USD/PLN poniżej, kurs dolara ustanowił dziś nowe minima i obecnie znajduje się pod zniesieniem 31,8% ostatniego ruchu wzrostowego.

Jeśli dzisiejszy dzień zakończy się pod poziomem wspomnianego wyżej zniesienia, sprzedający otworzą sobie drogę do spadków w kierunku zniesienia 61,8% blisko poziomu 3,78 zł. Alternatywnie, utrzymanie wsparcie na koniec dnia dawałoby szansę na odbicie w kierunku 3,84 zł.

USD/PLN – wykres dzienny – 8 kwietnia 2019

Kurs euro kieruje się do 4,28 zł

Notowania euro do złotego osuwają się w tym tygodniu. Dziś kurs EUR/PLN ustanowił nowe minima w tym miesiącu i wydaje się zmierzać do wsparcia w okolicach 4,2800 – 4,2790.

Pokonanie tej strefy dawałoby szansę na głębszą przecenę w kierunku 4,2587. Ostatnie maksima skupione są w obszarze tworzonym przez kanał średnich EMA 10/20, a zatem w przypadku wzrostów, może on działać jako dynamiczny opór.

EUR/PLN – wykres dzienny – 8 kwietnia 2019

GBP/PLN osuwa się piątą sesję z rzędu

Kurs funta szterlinga w relacji do PLN wyznaczył dziś nowe minima. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, to już 5 sesja z rzędu, gdzie funt traci względem złotego.

Zaraz po franku, notowania funta słabną najmocniej względem złotego i znalazły się pod poziomem 4 złotych 96 groszy. Przed sprzedającymi teraz ważne wyzwanie, ponieważ kurs GBP/PLN zbliża się do strefy wsparcia w okolicach 4,94 – 4,95.

GBP/PLN – wykres dzienny – 8 kwietnia 2019

Frank przebija się z impetem przez ważne wsparcie

Kilka minut po godz. 17-tej notowania franka znajdowały się na poziomie 3,7987, co wskazywało na spadek o 0,36%, największy spośród omawianych dziś walut. Dodatkowo, kurs CHF/PLN znalazł się pod strefą konfluencji wsparcia, gdzie zniesienie 38,2% całych tegorocznych wzrostów zbiega się z korektą 61,8% ostatniego ruchu wzrostowego (od marcowego dołka).

Jeśli dzisiejsze zamknięcie będzie miało miejsce pod omawianą wyżej strefą, sprzedający mogą dalej spychać kurs w kierunku 3,78 zł. Alternatywnie, powrót kursu ponad konfluencję wsparcie dawałby szansę na kontynuację ruchu wzrostowego, gdzie kluczowy wydaje się szczyt blisko 3,8570.

CHF/PLN – wykres dzienny – 8 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here