Naga Markets

Kurs funta szterlinga (GBP/USD) utrzymuje się w tym tygodniu powyżej 1,10. Ekonomiści ze Scotiabanku zauważają, że „kabel” poprawiłby swoje perspektywy po trwałym ruchu powyżej 1,11. Para może jednak przetestować najniższy poziom tego roku z 28 września w pobliżu 1,0540 po nieutrzymaniu wsparcia 1,0905, ostrzegają stratedzy z BBH. Kurs pary GBP/USD wzrasta w środę o 1% w okolice 1,1080.

Kurs funta (GBP/USD) zmieni perspektywę dopiero powyżej 1,11 – Scotiabank

Zwolnienie tempa wyprzedaży od szczytu z początku października z okolic 1,15 sugeruje, że polowanie na okazje kupna rozwija się w okolicach 1,1000/50. Krótkoterminowy opór jest jednak mocny w strefie 1,1085/95, a funt ma jeszcze wiele do zrobienia, aby się ustabilizować. Perspektywa dla „kabla” zmieni się dopiero powyżej 1,11, a w krótkim okresie ponownie narażony jest na spadek poniżej 1,10 – napisano w raporcie.

Kurs GBP/USD: Spadek poniżej 1,0905 otworzy test 1,0540 – BBH

Kurs GBP/USD konsoliduje w okolicach 1,10, po czym nieznacznie odbija w środę. Para może przetestować najniższy poziom z 28 września w pobliżu 1,0540 po nieutrzymaniu wsparcia 1,0905, donoszą ekonomiści raportu BBH.

Przełamanie poniżej 1,0905 oznaczałoby test najniższego poziomu z 28 września w pobliżu 1,0540. Bank Anglii (BoE) będzie teraz skupować dług powiązany z inflacją, aby utrzymać uporządkowane rynki. Bez względu na to, jakie środki podejmie Bank Anglii, może on jedynie zaradzić objawom (nieporządkom na rynkach), a nie podstawowej chorobie (nieodpowiedzialna polityka fiskalna). Tylko brytyjski rząd może to zmienić – wskazano w raporcie.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Kurs funta (GBP/USD) może zobaczyć decydujące wybicie poniżej poziomu 1,10 – ING

Rosnące zamieszanie na brytyjskim rynku obligacji spowodowało, że Bank Anglii (BoE) wkroczył z innym środkiem nadzwyczajnym, tym razem w celu wsparcia zniszczonych obligacji powiązanych z inflacją. Jednak ekonomiści w ING spodziewają się, że para GBP/USD mimo to ponownie spadnie poniżej poziomu 1,10.

BoE podjął kolejną próbę uspokojenia inwestorów ogłaszając, że rozszerzy zakres codziennych operacji zakupu obligacji skarbowych, w tym obligacji powiązanych z inflacją. Nadal widzimy ryzyko spadkowe dla funta, ponieważ poziomy około 1,10 nie odzwierciedlają kruchości brytyjskiego rynku obligacji. Spodziewamy się decydującego wybicia poniżej poziomu 1,10 dzisiaj lub w nadchodzących dniach, a obecnie dążymy do obszaru 1,00-1,05 dla pary GBP/USD na koniec roku – podsumowano.

XTB
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview.png
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview.png

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułOferta Mostostalu Warszawa za 92 mln zł wybrana na budowę terminala Cargo w Balicach
Następny artykułBloober Team: Premiera gry ‘The Medium’ na PlayStation Plus wyznaczona na 18 X
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here