Naga MarketsFunt szterling znacząco zyskał pod koniec tygodnia po rezygnacji kanclerza Sajida Javida, ale analitycy z Rabobanku wciąż dostrzegają przeszkody na drodze do jego długoterminowej aprecjacji. Z kolei eksperci z grupy bankowej UOB widzą szanse na dalsze odreagowanie pary GBPUSD w kierunku 1,3160 USD.


Zobacz również: Mark Carney: Ujemne stopy i „helicopter money” to pułapka dla banków centralnych

Kurs GBPUSD: Wzrost wydatków nie zmniejsza presji na Brexit – Rabobank

Funt zachował większość zysków, które osiągnął pod koniec tygodnia w związku z wiadomością o rezygnacji kanclerza Javida. Wspólny wniosek rynku jest taki, że prawdopodobnie spowoduje to zwiększenie wydatków rządowych – napisano w raporcie.

Siedziba Banku AngliiW ocenie ekspertów taka sytuacja sprawia, że spada presja na Bank Anglii w kontekście obniżania stóp procentowych, aby utrzymać wsparcie gospodarki – co jest wyraźnie pozytywne dla funta.

GBP pozostanie wrażliwy na wszelkie oznaki tarcia wynikające z rozmów między UE, a Wielką Brytanią na temat ich przyszłego porozumienia handlowego po Brexicie. W związku z tym nadal oczekujemy, że para walutowa GBPUSD prawdopodobnie spadnie poniżej poziomu 1,30 w horyzoncie 1-3 miesiące – dodano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Para GBPUSD może dotrzeć w rejon 1,3160 – UOB

W świetle niedawnej akcji cenowej „kabla” może on dotrzeć do regionu 1.3160, zdaniem strategów walutowych grupy UOB.

Następne 1-3 tygodnie: Podczas gdy przedwczoraj (13 lutego, spot na 1.2955) zauważyliśmy, że„ presja spadkowa uległa rozproszeniu”, spodziewaliśmy się, że GBP „będzie oscylował w zakresie konsolidacji 1,2850 – 1,3060”. GBP odnotował jednak gwałtowny wzrost i nieznacznie przekroczył górną granicę zakresu, gdy dotknął poziomu 1,3069 – wskazano w raporcie.

Pomimo dużej aprecjacji, nie uważamy obecnej siły GBP za część trendu wzrostowego.  Jednak krótkoterminowa siła może w kolejnych dniach doprowadzić do wzrostu w rejon 1,3160. Innymi słowy, perspektywy dla GBP są na razie uważane za umiarkowanie pozytywne. Wsparcie wynosi 1,2990, a spadek poniżej 1,2950 oznaczałby, że ryzyko dalszych wzrostów zniknęło – podsumowano.

Zobacz również: Funt pod presją napięć UK-UE. Obniżka stóp BoE zostanie przyćmiona przez Fed?

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 14 lutego 2020: GBP/USD, EUR/AUD
Następny artykułSNB nie docenia siły franka. EURCHF z celem na 1,05? – Rabobank
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here