Naga MarketsBanknot 20 funtówW trakcie środowego handlu kurs funta (GBP) odrabia straty z pierwszej części tygodnia, które napędzane niepewnością w sprawie Brexitu zepchnęły go na poziomy obserwowane ostatni raz 18 miesięcy temu. W efekcie GBP jest najsilniejszą walutą sesji zyskując niemal 0,5% wobec dolara (USD), najgorzej radzi sobie natomiast dolar australijski (AUD).


W momencie gdy funt szterling i dolar australijski walczą z silną zmiennością, na pozostałych parach walutowych ruchy wydają się być mocno ograniczone. Silniej przesuwa się jedynie kurs euro, natomiast frank, dolar kanadyjski, nowozelandzki i jen tracą lub zyskują w marginalnym przedziale.

GBP/USD szargany informacjami dotyczącymi Brexitu

Notowania GBP/USD, co nie powinno nikogo dziwić, nerwowo reagują na jakąkolwiek wzmiankę dotyczącą Brexitu. Wczorajsze wstępne głosowanie w Izbie Gmin na początek pięciodniowej debaty dotyczącej porozumienia z UE zawartego z premier Theresą May pokazuje brak zaufania polityków do głowy parlamentu, przekładając się na wtorkowe spadki i test poziomów z czerwca zeszłego roku.

Publikacja środowych danych makroekonomicznych z Wysp również nie napawała optymizmem, wskaźnik mierzący kondycję rynku usługowego osuwał się bowiem do poziomów obserwowanych ostatni raz ponad dwa lata temu. Ostatecznie jednak dzień układa się na korzyść kupujących brytyjską walutę, która notuje najwyraźniejsze umocnienie od tygodnia.

Notowania funta szterlinga
GBP/USD H1

Eksperci rynkowi nie widzą poważniejszych powodów umocnień funta, ostrzegając jednocześnie, że te mogą być krótkoterminowe pozwalając jedynie odreagować po kontakcie z wielomiesięcznymi minimami. Prawdziwy test nadejdzie dopiero w przyszły wtorek, gdy brytyjski parlament zagłosuje ostatecznie nad poparciem lub odrzuceniem ugody ws. Brexitu, którą May wynegocjowała w Brukseli.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here