Naga MarketsFunt oddał całe zyski z tego tygodnia po tym, jak brytyjski parlament odrzucił przyspieszony harmonogram prac na ustawa wdrażającą brexit, mimo że zaakceptował jej ogólne założenia. Odroczenie brexitu staje się bardziej prawdopodobne. W efekcie sentyment ogólnorynkowego pogorszył. Indeksy w Azji i futures na indeksy z USA i Europy trzymają się stabilnie. Ropa odbija od tygodniowych szczytów.

  • Rząd brytyjski wygrał głosowanie za przyjęciem ogólnych założeń ustawy wdrażającej postanowienia brexitu (WAB) stosunkiem głosów 329:299, jednak przegrał wniosek o przyspieszenie do 3 dni prac nad poprawkami do ustawy (308:322).
  • GBP/USD wstępnie skoczył pod 1,30, ale po drugim głosowaniu tąpnął pod 1,2850.
  • Premier Boris Johnson zamierza wycofać ustawę z prac w parlamencie i zmuszony jest prosić o odroczenie brexitu. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział, że zarekomenduje przywódcom UE27 zaakceptowanie prośby Wielkiej Brytanii o odroczenie terminu brexitu.
  • Według słów rzecznika brytyjskiego rządu, jeśli UE przyzna odroczenie do 31 stycznia, Wielka Brytania pójdzie do przyspieszonych wyborów.
  • Zamieszanie wokół brexitu zepsuło nastroje na szerokim rynku. Na FX cofnęły się waluty ryzykowne (AUD, NZD, NOK, SEK) oraz EUR/USD.
  • Na rynku akcji obserwujemy miałki handel. Po umiarkowanych spadkach na Wall Street (S&P500 -0,36 proc.), w Azji oscylują wokół poziomów odniesienia.
  • Ropa naftowa WTI odbija od tygodniowego szczytu, jaki osiągnęła we wtorek (54,77). Za wzrostami wczoraj stały plotki, że OPEC i sojusznicy na grudniowym szczycie mogą rozważyć głębsze cięcia wydobycia w związku z prognozami słabego wzrostu globalnego popytu w 2020 r. Pewnym potwierdzeniem tej informacji są starania Aramco, saudyjski koncern paliwowo-chemiczny, aby do końca roku przeprowadzić ofertę publiczną.
  • WTI traci dziś 0,8 proc. do 54 USD/b. Realizację zysków podsycają słabe dane API – w ubiegłym tygodniu zapasy ropy wzrosły o 4,445 mln baryłek. Przed dzisiejszym raportem DoE konsensus wynosi tylko 2,8 mln baryłek
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here