Naga Markets

Mężczyzna trzymający w ręce torebkę z flagą UKFunt szterling wzrósł we wtorek aż o 0,7% osiągając przed południem wysoki poziom 1,16 USD po nocnym spadku do najniższego poziomu od marca 2020 r. Odbicie było napędzane przez raport, że nadchodząca premier Wielkiej Brytanii Liz Truss opracowała plany uniknięcia kryzysu energetycznego, który groził pogorszeniem trwającego załamania gospodarczego na Wyspach, najdłuższego od czasu kryzysu finansowego.

Zyski funta (GBP/USD) mogą być ulotne, mimo wsparcia fiskalnego

Według doniesień nowa brytyjska premier, ma ogłosić plan zamrożenia rachunków za energię dla gospodarstw domowych, który obowiązywałby podczas tej, ale także przyszłej zimy.Plan Liz Truss to dobra wiadomość dla funta, który znalazł się pod ścianą, gdy gwałtownie rosnąca inflacja i obawy przed recesją zaciemniły perspektywy gospodarcze Wielkiej Brytanii. Brytyjska waluta spadała przez trzy miesiące z rzędu, choć analitycy ankietowani przez Bloomberga spodziewają się, że do marca 2023 r. wzrośnie do 1,19 USD.

Odbicie funta szterling pokazuje, że gospodarka brytyjska może teraz nie odczuć tak dużego spowolnienia przez ceny energii. Wielkość potencjalnego wsparcia fiskalnego może oznaczać, że Bank Anglii będzie ośmielony do jeszcze większego ograniczenia popytu, aby stłumić podstawową presję inflacyjną – powiedział Ray Attrill, szef strategii FX w National Australia Banku w Sydney.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jednak wskaźniki techniczne sugerują, że zyski funta mogą być ulotne. Pomimo wtorkowego wzrostu, waluta pozostaje w kanale trendu bessy w stosunku do dolara z dodatkowym oporem linii trendu pojawiającym się w okolicach okrągłego oporu 1,20 USD.

Funt szterling spadł w tym roku o prawie 15% w stosunku do dolara, osiągając gorsze wyniki niż większość jego odpowiedników z Grupy 10.

XTB

Kluczem do tego, czy odbicie funta może się utrzymać, jest wiarygodność rządu w kosztorysowaniu planu i unikaniu dalszego większego wybuchu deficytu fiskalnego – podsumował David Forrester, starszy strateg walutowy w oddziale Credit Agricole w Hongkongu.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs wykres | wartość złotówki | kur dolara | notowanie pgnig | broker forex | giełda lotos | kurs franka prognozy |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here