Naga MarketsFunt szterling na tle flagi brytyjskiejPrzeciągające się rozmowy handlowe UE-UK na temat Brexitu oznaczają oznaczają podwyższoną niepewność dla funta szterlinga w najbliższych 6 miesiącach, twierdzą ekonomiści z Danske Banku. Tym samym oczekują wzrostu pary walutowej EURGBP w kierunku 0,90. Z kolei analitycy z Westpac prognozują spadku pary GBPUSD nawet do poziomu 1,20.

  • Koronawirus zamroził brytyjską gospodarkę
  • Brytyjski rząd nie wie jak wyjść z patowej sytuacji
  • Umowa Brexitowa może przeciągnąć się na przyszły rok

Kurs EURGBP: Trudno wskazać, co może wesprzeć funta – Danske Bank

Chociaż Wielka Brytania może zbliżać się do szczytu zachorowań na COVID-19, wciąż brakuje strategii wyjścia z tego, jak otworzyć brytyjską gospodarkę. Może to przedłużyć ekonomiczny szok w najbliższym czasie – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie eksperci oczekują, że Bank Anglii (BoE) utrzyma stopy procentowe bez zmian w horyzoncie najbliższych 6 miesięcy.

Pandemia oznacza, że ​​zarówno UE, jak i Wielka Brytania zajmują się sprawami innymi niż rozmowy na temat umowy handlowej w sprawie Brexitu. Zwiększa to ryzyko dużego negatywnego szoku handlowego dla Wielkiej Brytanii w 2021 r. – dodano.

W związku z tym prognozujemy wzrost pary EURGBP do poziomu 0,90 w perspektywie 3 miesięcy (3M) i 6M, a następnie ruch w kierunku 0,86 w oparciu o zawarcie transakcji handlowej w najbliższych 12M – podsumowano.

Kurs pary EURGBP na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs pary EURGBP na interwale dziennym, tradingviewcom

Kurs GBPUSD powinien spaść do 1,20-1,25 – Westpac

Rozszerzone blokowanie gospodarki przez koronawirusa zwiększa presję polityczną i gospodarczą w miarę przedłużania się blokad w Wielkiej Brytanii. Według danych Westpac Institutional Bank zakres notowań pary GBPUSD powinien spaść do przedziału 1,20-1,25.

Zwiększona kontrola brytyjskich raportów COVID-19 może wywoływać dodatkową presję polityczną. Uważamy, ze blokada będzie kontynuowana i będzie miała ogromny wpływ na działalność, zwiększenie rezerw socjalnych i dług publiczny Wielkiej Brytanii – wskazano w raporcie.

Zakres ostatniego przedziału 1,23-1,28 został przetestowany w tym tygodniu. To powinno zepchnąć cenę do niższej konsolidacji 1,20-1,25, dopóki nie pojawi się pewna jasność w odniesieniu do potencjalnego końca blokady i negocjacji handlowych – podsumowano.

Kurs pary GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs pary GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here