Naga MarketsFunt szterling na tle flagi brytyjskiejPrzez napięcie wokół Brexitu, funt szterling nie nadaje się aktualnie do handlowania. Tak można tłumaczyć komentarze Bank of Montreal, który jednoznacznie stwierdził “Brexit – GBP is “purely impossible to trade at this point”. Inwestorzy an rynku Forex są też z pewnością tego samego zdania, w ostatnim czasie notowania funta zachowują się bardzo “nadpobudliwie”


Komentarze ze źródła jakim jest Financial Times są następujące:

  • funt brytyjski całkowicie nie nadaje się do tradowania
  • w tym momencie rynek spodziewa się znacznego ruchu funta, takie wnioski można wysuwać na podstawie 3 miesięcznej zmienności implikowanej.

Pojawiły się także spekulacje o możliwym odrzuceniu osiągniętego porozumienia 11 grudnia, które będzie poddane głosowaniu.

Sytuacja techniczna na wykresie

Spoglądając na interwał godzinny, kurs wykonuje bardzo gwałtowne skoki, zarówno w górę jak i w dół. Pomimo konsolidacji sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i jej zasięgi są bardzo duże. Inwestorzy prawdopodobnie czekają na ostateczne postanowienia w sprawie Brexitu, dopiero wtedy powinien pojawić się większy ruch trendowy.

Wykres pary walutowej GBP/USD
GBP/USD interwał H1 

Na wyższym przedziale czasowym – D1, kurs GBP/USD cały czas znajduje się w trendzie spadkowym. Aktualnie wsparciem są sierpniowe minima – 1,2660. Gdyby poziom został obroniony, możliwe byłoby wyrysowanie podwójnego dołka, w innym wypadku czeka nas kolejna fala wyprzedaży. Jest to jedynie sytuacja techniczna, pamiętajmy, że to doniesienia w sprawie Brexitu są teraz kluczowe. Gdyby pojawiły się jakieś pozytywne doniesienia, kurs mógłby w szybkim czasie przetestować opór przy 1,3300, gdzie znajduje się mierzenie 38,2% Fibonacciego wyznaczone z całej ostatniej fali spadkowej.

Wykres pary walutowej GBP/USD
GBP/USD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here