Naga MarketsBrexit kurs funtaPomimo, że Brexit stał się faktem z końcem stycznia tego roku, wcale nie oznacza to że proces wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej został zakończony. Do końca 2020 r, trwa bowiem tak zwany okres przejściowy. Kraj stracił prawo głosu w UE jednak musi przestrzegać praw wspólnoty. 


Kurs funta (GBP) będzie tracił przez niepewność?

Kurs funta do dolara utrzymuje się w ostatnim czasie poniżej psychologicznej bariery 1,30 USD. Ostatnie spadki można tłumaczyć tym co dzieje się na świecie czyli epidemią koronawirusa. Kapitał ucieka w stronę bezpieczniejszych aktywów, w tym do dolara amerykańskiego, dlatego też para walutowa GBP USD ma problem ze wzrostami.

Jednak ostanie spekulacje o możliwej obniżce stóp procentowych przez Fed doprowadziły do korekty i para walutowa ponownie wraca w okolice wspomnianej bariery przy 1,30. To w którym kierunku uda się funt może w najbliższym czasie zależeć rozmów Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Już niedługo ma dojść do kluczowych rozmów handlowych pomiędzy UK a Unią. Biorąc pod uwagę, że obie strony mają rozbieżne stanowiska, ryzyko spadku na GBP jest spore.

Zobacz również: Akcje CD Projekt tracą już ponad 8% od ostatniego high, cena wróci poniżej 300 zł?

Sytuacja techniczna na wykresie GBPUSD

Spoglądając na interwał D1, para walutowa GBPUSD utrzymuje się poniżej kluczowej bariery 1,30 USD. W styczniu poziom ten stanowił kilkukrotnie kluczowe wsparcie, każdy jego test prowadził od dynamicznego odbicia. Niemniej w ostatnim czasie nieco stracił on na ważności. Aktualnie patrząc w szerokim ujęciu na wykres, możliwa jest realizacja szerokiej struktury głowy z ramionami.

Rynek po wybiciu dołem linii szyi układu (niebieska linia na wykresie), przetestował ją od drugiej strony i aktualnie utrzymuje się poniżej. Zgodnie z założeniami analizy technicznej należałby się więc spodziewać kontynuacji spadków. jeżeli ruch w dół się rozwinie, niewykluczone jest nawet zejście w kierunku mierzenia 61,8% Fibonacciego. Wcześniej wsparcie może też stanowić pomiar 50%.

Zobacz także: Panika na rynku akcji, indeksy giełdowe nurkują!

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1

Schodząc do niższego przedziału czasowego – H1, kurs funta do dolara utrzymuje się w ostatnim czasie bez wyraźnego kierunku. Cena konsoliduje w rejonach okrągłego poziomu 1,30 USD. Wraz z każdorazowym wybiciem wspominanego poziomu, psychologiczna bariera traci na ważności. Intraday należy zwrócić uwagę na poziom 1,3020, gdzie wypada lokalna geometra 1:1, która pokrywa się ze współczynnikiem 78,6% oraz wcześniejszą reakcją ceny.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here