Naga Markets

Funt szterling na tle flagi brytyjskiejIstnieje coraz większe prawdopodobieństwo, że funt szterling (GBP) spadnie w tym roku do parytetu wobec dolara amerykańskiego w oparciu o wycenę rynkową opcji. Implikowana zmienność sugeruje, że istnieje 60% prawdopodobieństwo, że kurs GBP/USD osiągnie 1,00 jeszcze przed końcem tego roku. Para walutowa spadła do rekordowo niskiego poziomu 1,0350 w poniedziałek w handlu azjatyckim po tym, jak Kwasi Kwarteng, nowy brytyjski kanclerz skarbu, zasygnalizował, że kolejne obniżki podatków mogą być na stole. Kurs GBP/USD wyrysował nowe minimum na poziomie 1,0356, najniższego w historii notowań.

  • Ruchy na funcie mają miejsce po tym, jak brytyjski rząd ogłosił w piątek najbardziej radykalny pakiet obniżek podatków od 1972 r.
  • Funt pozostaje już pod presją po tym, jak Bank Anglii w zeszłym tygodniu zdecydował się podnieść stopy procentowe tylko o 50 punktów bazowych
  • Negatywny sentyment do funta dodatkowo pogłębiają obawy o inflację w Wielkiej Brytanii, która osiąga szczyt na poziomie ponad 10%
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Historyczna wyprzedaż funta (GBP/USD)

Rynki spodziewają się dalszych ekstremalnych turbulencji, a trzymiesięczna zmienność implikowana funta szterlinga wzrosła o 4,31 punktu procentowego do 20,05% w poniedziałek. To szybko zbliża się do maksimum 20,62% osiągniętego podczas pandemii w 2020 roku.

Trzymiesięczna zmienność funta szterlinga systematycznie rośnie. Źródło: Bloomberg

Ruchy mają miejsce po tym, jak brytyjski rząd ogłosił w piątek najbardziej radykalny pakiet obniżek podatków od 1972 r., co wzbudziło obawy inwestorów i ekonomistów, że bodźce fiskalne doprowadzą do nieosiągalnego poziomu zadłużenia kraju i dalszą inflację.

Były sekretarz skarbu Lawrence Summers był jednym z najgłośniejszych krytyków, którzy zaatakowali nowo zainstalowaną politykę gospodarczą premier Wielkiej Brytanii Liz Truss, stwierdzając, że zmiany stwarzają warunki, w których funt osiągnie parytet z dolarem amerykańskim.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Funt pozostaje już pod presją po tym, jak Bank Anglii w zeszłym tygodniu zdecydował się podnieść stopy procentowe tylko o 50 punktów bazowych w porównaniu do 75 punktów bazowych Rezerwy Federalnej.

Negatywny sentyment do funta dodatkowo pogłębiają obawy o inflację w Wielkiej Brytanii, która osiąga szczyt na poziomie ponad 10%. Dodatkowo rekordowo niski poziom zaufania konsumentów oraz dane z badań ankietowych sugerują, że kurczy się zarówno sektor produkcyjny, jak i usługowy.

XTB
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPaysafecard teraz kupisz online
Następny artykułAnaliza Bitcoina i Ethereum – zaskakujący spokój na krypto?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here