Naga Markets

Bank Anglii ogłosił w czwartek podwyżkę stóp o 50 pb. Za tą decyzją głosowało pięciu członków Komitetu Polityki Pieniężnej, trzech członków chciało podwyżki 75 pb, a jeden o 25 punktów. Według analityków Rabobanku, niejednoznaczna decyzja odzwierciedla bardzo niepewne perspektywy gospodarcze w Wielkiej Brytanii. Wskazują, że silne poluzowanie polityki fiskalnej otwiera drzwi do podwyżki o 75 pb w listopadzie, zwłaszcza jeśli rynek stwierdzi, że brytyjski ​​rząd pożycza za dużo. Uważają jednak, że niepewne perspektywy wzrostu i inflacji nadal faworyzują ostrożne podejście decydentów w przyszłości. W efekcie słabość funta szterlinga będzie się utrzymywać, podkreślają eksperci z Commerzbanku.

  • Ostatnie odbicie funta szterlinga to była tylko chwilowa ulga, podkreślają stratedzy
  • Rynki wciąż mają nadzieje, że ​​większa podwyżka została jedynie przesunięta w czasie, choć ekonomiści z Commerzbanku pozostają sceptyczni
  • Partnerem artykułu jest Purple Trading, wiodący broker pod względem ilości zyskownych traderów. Odkryj sekret stojący za zyskownym handlem
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bank Anglii (BoE): Kolejna podwyżka stóp o 50 pb w listopadzie – Rabobank

Komitet Polityki Pieniężnej głosował w czwartek za podniesieniem stopy referencyjnej do 2,25% z 1,75%. Nastąpił podział 3-5-1, odzwierciedlający niepewność, nawet jeśli ostateczne głosowanie było zgodne z konsensusem i oczekiwaniami inwestorów co do podwyżki o 50 pb.Uczestnicy rynku byli przygotowani na podwyżkę o 75 pb w trakcie tego posiedzenia, po podobnych niedawnych podwyżkach ze strony Rezerwy Federalnej i Europejskiego Banku Centralnego. „Minutki” były jednak postrzegane jako dość jastrzębie, co wywołało wzrost rentowności brytyjskich obligacji.

Trzymamy się naszego rozumowania, że ​​zmiana oczekiwanego profilu inflacji – z pewnością znacząco niższa inflacja energetyczna w krótkim okresie; prawdopodobnie bardziej trwała inflacja napędzana popytem w średnim okresie – powinna utrzymać Bank Anglii na bardziej stopniowej, ale także bardziej trwałej ścieżce podwyżek stóp. Dlatego wzywamy do podwyżki o kolejne 50 punktów bazowych w listopadzie – napisano w raporcie.

CO TRZECI KLIENT PURPLE TRADING JEST RENTOWNY. SPRAWDŹ DLACZEGO

Zdaniem ekspertów Bank Anglii może jednak utrzymać tak względnie stopniowe tempo podwyżek stóp procentowych (w porównaniu z innymi bankami centralnymi), jeśli brytyjska premier i jej zespół będą w stanie zapewnić rynki, że ma plan, by zapewnić równowagę w wydatkach publicznych.

Dzisiejsza akcja cenowa pokazuje, że sama obietnica z pewnością nie wystarczy – dodano.

Kurs funta (GBP) prawdopodobnie pozostanie pod presją spadkową – Commerzbank

Bank Anglii (BoE) podniósł stopy o 50 punktów bazowych na drugim posiedzeniu z rzędu, ustalając stopę bankową na poziomie 2,25%. Rynki wciąż mają nadzieje, że ​​większa podwyżka została jedynie przesunięta w czasie, choć ekonomiści Commerzbanku pozostają sceptyczni. W ich ocenie słabość funta szterlinga będzie się utrzymywać.

XTB

Pozostajemy ostrożni, ponieważ nadzieje rynków na to, że BoE będzie działać bardziej zdecydowanie w przyszłości, mogą po raz kolejny doświadczyć rozczarowania. Co więcej, środki polityki fiskalnej oznaczają, że dług publiczny rośnie – kolejny negatywny czynnik dla funta szterlinga – wskazano w raporcie.

Niedawne ożywienie funta szterlinga będzie prawdopodobnie tylko krótkim oddechem, ponieważ brytyjska waluta prawdopodobnie pozostanie pod dalszą presją spadkową – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale miesięcznym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale miesięcznym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here