Naga Marketsmoneta funtowa na wykresie Piątkowa decyzja agencji Moody’s o obniżeniu ratingu Włoch nie wywarła najwyraźniej większego wpływu na rynki. Na rynku walutowym niekwestionowanym liderem wzrostów pozostaje amerykański dolar do którego euro w trakcie tworzenia tego artykułu traciło 0,34%. Znacznie gorzej z presją płynącą ze strony polityków radzi sobie funt, który na kwadrans przed godziną 16:00 traci do dolara 0,73%. 


Choć o Brexicie zdecydowała ponad połowa głosujących w pamiętnym referendum sprzed nieco ponad dwóch lat, to po okresie szoku – zarówno społecznego, politycznego jak i (być może przede wszystkim) na rynkach finansowych – Brytyjczycy wydają się coraz mniej skorzy do wizji opuszczenia wspólnoty krajów Unii Europejskiej. W piątek, w Londynie odbył się wielki wiec w którym udział mogło wziąć nawet 600 tys. osób domagających się powtórnego referendum w sprawie Brexitu.

May z problemami…

Z własną partią musi zmierzyć się premier Theresa May, która przyznała, że umowa [w sprawie Brexitu – dop. red.] jest już gotowa w 95%. Jednak im bliżej końca rozmów i ostatecznego podpisania umowy secesyjnej tym większy widać opór pośród brytyjskich polityków. Według najnowszych doniesień premier May będzie musiała zmierzyć się z głosowaniem w sprawie wotum zaufania, o które wniosła… jej własna partia.

To ważne: Bank Anglii: Brexit grozi załamaniem funta szterlinga i kryzysem>>>

… podobnie jak funt

Powodów do radości nie mają również twardo stojący po stronie byków na funcie szterlingu. Brytyjska waluta kontynuuje zeszłotygodniowe spadki testując poziomy ostatni raz widziane na początku miesiąca. Dobitnie widać to na wykresie EURGBP, które powoli dociera do poziomów wskazywanych przez naszych redaktorów w miniony wtorek:

Wykres dzienny EURGBP z zaznaczoną strefą oporu
Wykres dzienny EURGBP| źródło: TradingView

Wyraźne spadki wyceny funta dostrzegalne są również na wykresie GBPUSD. Popularny kabel przetestował dziś nad ranem zeszłotygodniowe otwarcie w rejonie 1,3080 po czym do tej pory udało mu się wyrysować cztery potężne, spadkowe świece H1. Ostatnie dwie godziny i start sesji amerykańskiej zapoczątkował pewną pauzę na wykresie, jednak biorąc pod uwagę obecny, niedźwiedzi sentyment na rynku niewątpliwym jest, że spadki będą kontynuowane.

Wykres GBPUSD z wyrysowanym kanałem spadkowym
Wykres GBPUSD H1 | źródło: TradingView


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here