Naga MarketsFunt najmocniejszy, kurs dolara najsłabszy w poniedziałek. Euro w połowie stawkiCeny towarów są wysokie, akcje radzą sobie dobrze, a krzywa dochodowości nadal się zwęża w związku z oczekiwaniami silniejszego wzrostu gospodarczego. Dla kursu dolara oznacza to prawdopodobnie dalsze osłabienie, zauważają w poniedziałkowym komentarzu rynkowym analitycy ING.

  • Dolar i euro czekają w tym tygodniu na protokoły z posiedzeń Fed i EBC, które zostaną opublikowane w środę i w czwartek
  • Kurs funta jest najmocniejszą walutą G8 poniedziałku i pokonuje poziom 1,39 dol.
  • Euro skorzystało z ważnego wsparcia i obecnie zmierza do istotnych oporów

Dolar: Środa kluczowa dla kursu USD w tym tygodniu

Patrząc na światowe rynki aktywów wydaje się, że rośnie zaufanie do globalnego ożywienia. Ceny towarów kontynuują silny wzrost, a ropa brent jest notowany po 64 USD za baryłkę. Dobrze radzą sobie również akcje, gdzie niektóre azjatyckie indeksy giełdowe wzrastają już o ponad 10% od początku roku i wyprzedzają Nasdaq.

Te artykuły również Cię zainteresują
PKB za IV kw. z kilku części Azji w nocy również wsparł pogląd, że skurczenie się gospodarki w 2020 r. nie było tak głębokie, jak się obawiano. Wydaje się więc, że historia zmierza w kierunku pytania: co jeszcze musi się stać, by banki centralne wycofały się z polityki taniej płynności? Ten temat będzie w centrum uwagi w środę, kiedy USA opublikuje styczniową sprzedaż detaliczną, a także poznamy styczniowe minutki FOMC.

– Dolar może pozostać wsparty w stosunku do nisko rentownych JPY i EUR do czasu środowego protokołu, jednak nasze główne stanowisko jest takie, że Fed jest przygotowany na to, by pozwolić gospodarce rozgrzać się do czerwoności – taki jest cały sens celu średniej inflacji – i że dolar powinien pozostać szeroko sprzedawany. W istocie, spodziewamy się kolejnego szerokiego spadku dolara w II kwartale, w miarę jak na całym świecie będą wprowadzane szczepionki – komentuje Chris Turner z ING.

Dzisiejsze święto państwowe w USA sprzyja spokojniejszym warunkom handlowym i sugeruje, że indeks USD nadal będzie tracił

Kurs euro: Opory są dobrze zdefiniowane na 1,2150 i 1,2200

EUR/USD znalazł dobre wsparcie pod 1,2100 pod koniec zeszłego tygodnia i ogólnie pozytywne otoczenie towarowe skłania do dalszego wsparcia waluty w tym tygodniu. Dobrą wiadomością jest to, że Mario Draghi został zaprzysiężony na premiera Włoch i zaczął mianować szanowanych technokratów na kluczowe stanowiska.

– EUR/USD może mieć trudności z przełamaniem pierwszego oporu na 1,2150 przed danymi z USA w środę i może stanąć przed pewnymi wyzwaniami związanymi z publikacją protokołu EBC w czwartek. Jednak z pewnością jest tylko kwestią czasu, kiedy europejski program szczepień zacznie doganiać ten w Wielkiej Brytanii i USA, co powinno być zasadniczo wspierające dla EUR – dodaje Petr Krpata z ING.

Kurs funta i skupienie się na ponownym otwarciu gospodarki

Funt szterling nadal zbiera dywidendy z udanego wprowadzenia szczepionek i nabiera rozpędu w kierunku ponownego otwarcia gospodarki – prawdopodobnie zaczynając od szkół 8 marca. Powinno to wspierać ponowną wycenę brytyjskich aktywów po Brexicie (bardzo widoczne w piątek na brytyjskim rynku obligacji) i utrzymywać wsparcie na GBP.

W efekcie, według ING kurs funta po wybiciu 1,39 w poniedziałek powinien wkrótce przetestować poziom 1,40 dol., najwyższy od prawie 3 lat.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurusd | gielda forum | pln kurs | dji index | co to blik | gielda komentarze |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here