Naga MarketsFunt szterling zyskuje na wartości czwartą sesję z rzędu przebijając dziś tegoroczne maksimum na poziomie 1,3758. Para GBP/USD dotarła we wtorek w okolice 1,38 i tym samym znalazła się na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 roku. Tymczasem ekonomistka w UOB Group Lee Sue Ann podsumowała ostatnie posiedzenie Banku Anglii.

  • Bank Anglii orzekł, że dotychczasowe stanowisko w polityce pieniężnej pozostaje właściwe
  • PKB Wielkiej Brytanii spadnie o 4,2% w pierwszych trzech miesiącach tego roku
  • Mniejsza presja na BoE, aby zaoferować dalsze bodźce lub obniżyć stopy procentowe poniżej zera

Kurs funta (GBP): BoE utrzymuje dotychczasowy kurs – UOB

Na swoim pierwszym posiedzeniu w tym roku komitet polityki pieniężnej (RPP) Banku Anglii (BoE) orzekł, że dotychczasowe stanowisko w polityce pieniężnej pozostaje właściwe. BoE w zeszły czwartek zaktualizował również swoje prognozy, dodając, że gospodarka Wielkiej Brytanii nie ucierpiała tak bardzo pod koniec 2020 r., jak wcześniej oczekiwano.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak rynek prognozuje spowolnienie w pierwszym kwartale 2021 r. z powodu utrzymującej się blokady. Obecnie oczekuje się, że PKB spadnie o 4,2% w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Mimo to gospodarka powróci do swoich rozmiarów sprzed pandemii na początku 2022 r., a eksperci spodziewają się, że po zniesieniu ograniczeń konsumenci wydadzą dużo pieniędzy pobudzając wzrost gospodarczy – napisano w raporcie.

W obecnych warunkach istnieje nieco mniejsza presja na BoE, aby zaoferować dalsze bodźce lub obniżyć stopy procentowe poniżej zera, biorąc pod uwagę oczekiwania dotyczące znoszenia lockdownu po okresie wiosennym.

Perspektywy dla Wielkiej Brytanii pozostają niepewne w związku z ryzykiem spadku PKB. Na tym etapie nie wykluczamy przyspieszenia tempa skupu obligacji ani zmian w dotychczasowych programach. Jeśli chodzi o ujemne stopy procentowe, na razie nie spodziewamy się dalszych cięć, chociaż decydenci będą uważać, aby utrzymać tę opcję przy życiu – podsumowano.

Tymczasem podczas dzisiejszej sesji obserwujemy dalsze wzrosty na parze walutowej GBP/USD. Patrząc technicznie na interwał W1, ruch w górę z którym mamy do czynienia od kilku tygodni – jest konsekwencją pokonania oporu przy 1,3460. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, droga w kierunku 1,4370 (szczyt z 2018 roku) jest otwarta. Sentyment może zmienić się na spadkowy dopiero w momencie powrotu poniżej wspomnianego poziomu 1,3460.

Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | kurs euro usd | btc | waluty online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here