Naga MarketsOstatni wątpliwy komunikat Banku Anglii (BoE) świadczy o wciąż wysokim poziomie niepewności na przyszłość, pomimo lepszych perspektyw gospodarczych dla Wielkiej Brytanii. Funt szterling jest na szczytach, których nie widziano od czasu referendum w sprawie Brexitu w 2016 r. Ekonomiści z banku MUFG oczekują, że brytyjska waluta jeszcze bardziej się umocni przebijając kolejne kluczowe poziomy oporu. Para GBP/USD oscylowała pod koniec tygodnia nieco poniżej okrągłego poziomu 1,40 USD. Z kolei w stosunku do złotego funt jest najdroższy od pięciu lat tj. od czerwca 2016 roku i kosztuje ponad 5,40 zł.

  • Ekonomiści z banku MUFG oczekują, że brytyjska waluta jeszcze bardziej się umocni
  • BoE jest gotowy do podjęcia wszelkich dodatkowych działań niezbędnych do wypełnienia jej zadań
  • Perspektywy dla Wielkiej Brytanii w stosunku do Europy pozostają korzystne

Kurs funta drożeje 8. tydzień z rzędu. Dalszy wzrost GBP? – MUFG

Z pewnością nie było zaskoczeniem brak zmiany w tempie luzowania ilościowego przez Bank Anglii. Oświadczenie nadal był bardzo ukierunkowane na radzenie sobie z ryzykiem spadku ożywienia gospodarczego. Jeśli perspektywy inflacji ulegną pogorszeniu, „komisja jest gotowa do podjęcia wszelkich dodatkowych działań niezbędnych do wypełnienia jej zadań” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyciągając kartkę z książki Fed, brytyjska RPP potwierdziła również brak zacieśniania polityki pieniężnej „przynajmniej do czasu, gdy istnieją wyraźne dowody na to, że poczyniono znaczące postępy w eliminowaniu wolnych mocy produkcyjnych i osiągnięciu celu inflacyjnego 2% w sposób trwały”.

Chociaż aktualizacja stanowiska BoE była wyważona i ostrożna, perspektywy dla Wielkiej Brytanii w stosunku do Europy pozostają korzystne i nie widzimy powodu, dla którego już i tak już wysoki poziom funta nie mógłby być kontynuowany poprzez trend wzrostowy. Nawet pewne spowolnienie w znoszeniu ograniczeń, jak zasygnalizował rząd w tym tygodniu, nie powinno odwrócić pozytywnego sentymentu w stosunku do brytyjskiej waluty. W związku z tym oczekujemy dalszego wzrostu funta w stosunku do innych głównych walut na Forex – podsumowano.

Kurs GBPPLN na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs GBPPLN na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania | akcje lotos | jsw notowania forum | forum giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here