Naga MarketsDziś 22 dzień grudnia. Oznacza to, że już tylko 9 dni pozostało do oficjalnego opuszczenia przez Wielką Brytanię jednolitego rynku i unii celnej UE. Biorąc pod uwagę, że czasu na osiągnięcie porozumienia jest coraz mniej, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że umowy handlowej nie uda się podpisać przed końcem roku, co z kolei potęguje niepewność i uderza bezpośrednio w kurs funta.

  • Kurs funta spada przez obawy o brak porozumienia między UK a UE
  • Końcówka roku może być na notowaniach niezwykle emocjonująca
  • Negocjatorzy spierają się o dostęp do brytyjskich wód połowowych 

Kurs funta spada pod ciężarem Brexitu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego. Tendencję tę dostrzec można było już wczoraj, kiedy to GBP spadał w reakcji na pojawienie się nowej mutacji koronawirusa, wskutek której wstrzymane zostały wszelkie połączenia między Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSD Daily

Wielka Brytania za 9 dni opuści unię celną

Jeśli do końca miesiąca nie dojdzie do zawarcia umowy handlowej, dziesięciolecia swobodnego przepływu towarów, usług, ludzi i kapitału dobiegną końca. Brytyjskie firmy powróciłyby do handlu z UE na zasadach ustanowionych przez Światową Organizację Handlu.

W grę wchodzą miliardy a oni kłócą się o miliony

Na uwagę zasługuje tutaj fakt, iż rzeczywisty spór uniemożliwiający osiągnięcie porozumienia dotyczy dostępu do brytyjskich wód połowowych. Po piątkowych rozmowach z państwami członkowskimi Komisja złożyła ofertę, zgodnie z którą blok straciłby około 25% z obecnych 650 mln euro (735 mln dolarów) ryb, które co roku poławia na brytyjskich wodach. Wielka Brytania odrzuciła te ofertę i złożyła własną, w której wymaga, by wartość ryb łowionych przez UE na wodach brytyjskich spadła o 30 proc.

Bloomberg wskazuje, że miara zmienności na notowaniach funta w nadchodzącym tygodniu pozostaje podwyższona i jest najwyższa na świecie.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUltimate Games: Infernal Radiation opuszcza wczesny dostęp
Następny artykułKupił BTC, gdy ten kosztował 10 USD. Teraz prognozuje jego wzrost do 1 mln USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here