Naga MarketsKurs funta na wsparciu. GBP ma słabe wyniki mimo umowy handlowejBrexit bez umowy już nie zagraża rynkom finansowym. Unia Europejska i Wielka Brytania podpisały porozumienie o wolnym handlu kończąc tym samym ponad czteroletni okres negocjacji i niepewności. Mimo to, kurs funta nie radzi sobie najlepiej w porównaniu do innych walut z grupy G10.

  • Inwestorzy stawiają na spadek funta wobec euro
  • Stopy procentowe Banku Anglii mogą zostać w tym roku obniżone do zera
  • Notowania GBP/USD wspierają się w obszarze przy 1,3600

Funt ma przed sobą trudny czas?

Allianz Global Investors zajął krótką pozycję na funcie szterlingu wobec do euro, powołując się na jedynie “podstawowy” charakter umowy handlowej między Wielką Brytanią a Brukselą. Niedźwiedzie nastawienie utrzymuje także BlueBay Asset Management LLP , ze względu na przeciwności gospodarcze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei Mediolanum International Funds twierdzi, że jest zbyt wcześnie, aby przeważać, ponieważ wciąż pozostaje zagrożenie ze strony koronawirusa.

– Ponieważ funt szterling nie zyskał znacznie na umowie ws. Brexitu, chociażby w porównaniu z euro, jesteśmy teraz skłonni postrzegać go jako walutę osiągającą gorsze wyniki – powiedział Mark Dowding, dyrektor ds. inwestycji. Dowding przestał stawiać na funta wobec euro w grudniu 2020 r.

Umowa handlowa nie obejmuje usług ani londyńskiego City, stąd też bez odpowiedzi pozostaną jeszcze pytania odnośnie wzrostu. Rynek pieniężne uważają, że Bank Anglii będzie zmuszony do obniżenia stóp procentowych w sierpniu do poziomu 0%. Wtedy też pojawi się widmo ujemnych stóp procentowych.

Kurs funta konsoliduje na wsparciu

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara amerykańskiego pod koniec 2020 roku pokonały strefę oporu przy 1,3600. Od tego czasu udało się już ustanowić nowe maksima, ale cena zaczęła konsolidować.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Obecnie obszar w obrębie 1,3600 działa jako wsparcie. Dopóki na zamknięciach dnia cena utrzymuje się ponad tym wsparciem, kontynuacja trendu może skierować kurs do obszaru przy 1,3800.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here