Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) mocno w górę na początku tygodnia. PMI w UK powyżej oczekiwańOsłabienie dolara i skierowanie inwestorów ku bardziej ryzykownym walutom umacnia funta. Brytyjska waluta nie uległa wpływowi niespodzianki w obserwowanej w przypadku PMI. Para walutowa GBP/USD wznosi się dziś na poziomy, które widzieliśmy ostatnio we wrześniu br.

  • Publikacja wstępnych wyników listopadowego PMI przebiła oczekiwania rynków
  • Drugi lockdown prowadzi do zwrotu w aktywności gospodarczej
  • Funt zyskuje 0,55 proc. w stosunku do dolara

PMI Wielkiej Brytanii lepiej od prognoz

Odczyt wstępnych danych wskaźnika PMI dla usług i przemysłu z listopadzie zaskoczyło rynki. Przemysłowy PMI podskoczył do 55,2 pkt z 53,7 poprzednio (prognoza: 55,2). Z kolei usługowy PMI na poziomie 45,8 pkt był niższy niż poprzednio (51,4), ale wyższy od prognoz 42,8.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Karuzela emocji w przypadku odczytów PMI z Wielkiej Brytanii. Drugi lockdown prowadzi do zwrotu w aktywności gospodarczej i wskaźnik Composite przerywa serię czterech miesięcy sygnalizowania ekspansji. Jednakże w szczegółach tąpnięcie usług jest mniejsze od prognoz, a przemysł zalicza niespodziewane przyspieszenie – komentował Konrad Białas z TMS Brokers.

Funta wspiera ponadto nadzieja jaką rynki wiążą ze szczepionkami przeciw COVID-19. Właśnie o szczepionkach mówił dziś Andy Haldane, główny ekonomista Banku Anglii (BoE). Haldane mówił także, iż trudna sytuacja spadła nieproporcjonalnie na najniżej opłacanych pracowników o niższych kwalifikacjach.

Kurs funta na poziomach z września

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara zyskują dziś ponad 0,5 proc. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs pary walutowej GBP/USD wybija ostatnie maksima oraz opór w okolicach 1,3270.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Skuteczne wybicie oporu otwierałoby drogę w kierunku tegorocznych maksimów, które znajdują się na poziomie 1,3483.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here