Naga MarketsNajsilniejszym ruchem poniedziałkowego handlu jest jak na razie korekta w notowaniach funta, który traci około 0,5 proc. GBP/USD cofa się do 1,26, czyli wciąż jest 400 pipsów wyżej niż w czwartek rano. Rynek dynamicznie zdyskontował szanse na porozumienie, teraz dyskontuje, że droga do niego jest jeszcze bardzo daleka.
  • W Waszyngtonie zakończyły się negocjacje handlowe na najwyższym szczeblu. Powstał zarys umowy handlowej, która może zostać podpisana w listopadzie. Chiny gwarantują zakupy amerykańskich płodów rolnych, zwiększają dostęp do swojego rynku, zobowiązują się do poszanowania własności intelektualnej oraz deklarują, że nie będą celowo osłabiać CNY. W zamian USA nie podniosą 15 października ceł na towary o wartości 250 mld USD. Wszystkie obecnie obowiązujące taryfy pozostają w życiu. Umowa dotyczy najmniej kontrowersyjnych kwestii dzielących oba mocarstwa. Nietrudno jest wyobrazić sobie sytuację, w której strony nie będą w stanie uczynić postępu na innych płaszczyznach a napięcia będą się nasilać. Strona chińska już teraz studzi nastroje i sugeruje, że przesadny optymizm dotyczący kolejnej fazy negocjacji jest nieuzasadniony.
  • Opublikowane w nocy dane o handlu zagranicznym Chin we wrześniu rozczarowały zarówno na płaszczyźnie importu, jak również eksportu. Dowodzi to, że słabnąca globalna gospodarka i cła wdrożone przez ostatnie półtora roku nadal odciskają piętno.
  • W świetle wszystkich dostępnych informacji Prawo i Sprawiedliwość po wczorajszych wyborach utrzyma samodzielną większość w Sejmie. Z punktu widzenia rynków finansowych, wyceny złotego i obligacji skarbowych jest to wynik najbardziej neutralny z możliwych – od wiosennych wyborów do Parlamentu Europejskiego był w końcu postrzegany jako scenariusz bazowy. EUR/PLN jest na poziomie piątkowego zamknięcia, tuż ponad 4,30.
  • EUR/USD tydzień zacznie przy 1,1030. USD/JPY jest w okolicy 108,30. Tracą waluty Antypodów. AUD/USD cofa się pod 0,68 a NZD/USD zniżkuje w kierunku 0,63.
  • W Szanghaju i Hong Kongu zwyżki o około 1 proc. Giełda w Tokio nie pracuje ze względu na święto. Kontrakt na DAX jest minimalnie pod kreską i plasuje się przy 12470 pkt, czyli około 80 pkt pod piątkowym maksimum.
  • Na rynkach surowców należy przede wszystkich zwrócić uwagę na złoto, które ponownie testuje strefę wsparcia wokół 1485 USD za uncję. Kurs ropy koryguje piątkowe zwyżki, cofa się 0,6 proc. i do 54,40 USD za baryłkę WTI. Gaz ziemny rośnie 3 proc. – wraz ze zbliżaniem się sezonu grzewczego w USA zbliża się sezon weekendowych luk: pierwsza z nich za nami.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here