Naga Markets

Cena funta GBPUSD 10 grudnia 2019Ekonomiści HSBC uważają, że podwyżki stóp procentowych przez Bank Anglii (BoE) najprawdopodobniej nie przyczynią się do wzrostu kursu. W ich ocenie, szterling jest bowiem przewartościowany i straci w relacji do dolara amerykańksiego.

Podwyżki stóp proc. BoE nie wzmocnią funta 

Stratedzy walutowi HSBC w ciągu ostatnich kilku miesięcy przyjęli niedźwiedzie stanowisko w stosunku do funta. Mimo, że krótka pozycja na GBP/USD otwarta na początku roku została już zamknięta, to jednak w dalszym ciagu nie zmienili zdania i uważają, że niedawne wzrosty na notowaniach pary GBP/USD były raczej wynikiem ograniczenia długich pozycji dolarowych niż prawdziwego kupna funta.– Logika stojąca za naszym nastawieniem do niedźwiedzi pozostaje w mocy i jeśli, jak podejrzewamy, luzowanie długich pozycji w dolarze mogło się już zakończyć, powinniśmy zobaczyć, jak GBP-USD spada w nadchodzących tygodniach, nawet jeśli BoE będzie zacieśniał politykę pieniężną – uważa HSBC.

Eksperci dodali także, iż oczekują, że Bank Anglii usankcjonuje kolejną podwyżkę stóp proc. o 25 punktów bazowych podczas lutowego posiedzenia. Podwyżka ta nie przełoży się jednak zdaniem ekonomistów na wzrost kursu funta, gdyż jest ona już wyceniona przez rynek. Kolejnym czynnikiem ograniczającym wzrosty szterlinga ma być fakt, iż cykl podwyżek stóp BoE zakończy się stosunkowo szybko.

– Podczas gdy dodatkowe podwyżki stóp są oczekiwane w ciągu roku, rynek (słusznie) nie przewiduje żadnego dodatkowego zacieśnienia w 2023 roku. Zasadniczo, wraz z upływem roku, oczekiwania rynku co do tego, ile jeszcze BoE jest w stanie dostarczyć, będą się mechanicznie zmniejszać – wskazali eksperci HSBC.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Funt przewartościowany w stosunku do dolara

Bank uważa również, że szterling jest już przewartościowany w stosunku do istniejących spreadów rentowności. W ocenie ekonomistów, kurs funta powinien osunąć się w kierunku 1,33 USD

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stop loss | notowania playway | pgn akcje | kurs korony szwedzkiej | kurs dino | najniższy kurs jena | s&p 500 kurs | orlen giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułOrlen Paliwa ma list intencyjny ws. budowy terminalu LPG w Policach
Następny artykułRN Banku Millennium zatwierdziła program emisji euroobligacji do kwoty 3 mld euro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here