Naga MarketsBanknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichFunt i euro wzrosły do ​​najwyższych poziomów od ponad dwóch lat, ponieważ optymizm, że Wielka Brytania i Unia Europejska mogą dojść do porozumienia handlowego zbiegły się w czasie z osłabieniem dolara. Funt zyskuje dzisiaj aż 0,6% wzrastając do 1,3580 USD, przebijając tegoroczny szczyt zanotowany 4 grudnia i osiągając najwyższy poziom od maja 2018 r. Kurs euro wzrósł powyżej 1,22 USD po raz pierwszy od kwietnia 2018 r. do czego przyczyniły się lepsze niż oczekiwano dane gospodarcze, co dodało optymizmu, że ożywienie nabiera tempa w regionie.

  • Funt szterling rośnie aż o 0,6% w wyniku oczekiwań, że transakcja jest w zasięgu
  • Euro powyżej 1,22 USD, gdy mocne dane ekonomiczne dodają optymizmu
  • Indeks DXY spada czwartą sesję z rzędu, najdłużej od około dwóch tygodni

Siła euro i funta to połączenie pozycjonowania, Brexitu i słabej płynności

Do ruchów euro i funta dołączył szeroko zakrojony spadek dolara. Indeks DXY spada czwartą sesję z rzędu, najdłużej od około dwóch tygodni. Poprawiły się nastroje związane z ryzykiem, a inwestorzy dyskontowali środową decyzję o polityce Rezerwy Federalnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
To połączenie pozycjonowania, Brexitu i słabej płynności – napisał Kenneth Broux, strateg w Societe Generale.

Funt był podatny na zwroty akcji w negocjacjach handlowych w sprawie Brexitu, ponieważ zbliża się koniec roku, w którym Wielka Brytania i UE mają osiągnąć porozumienie. Na zawarcie kompromisu pozostało mniej niż trzy tygodnie, a optymizm znów rośnie, że obie strony są bliskie osiągnięcia porozumienia w ostatniej chwili.

Obligacje rządowe Wielkiej Brytanii spadły w wyniku zwiększonego apetytu na ryzyko na rynkach, a rentowność 10-latek wzrosła aż o pięć punktów bazowych do 0,31% – najwyższego poziomu od tygodnia. W międzyczasie rynki wycofały się z prognozy, że Bank Anglii obniży stopy do 0%, aby wesprzeć gospodarkę, po tym jak oczekiwano, że taki ruch może nastąpić już w maju 2021 r.

Kurs euro i funta na szczytach wspierane przez słabość dolara

Euro jest na dobrej drodze do osiągnięcia najlepszych wyników rocznych od 2017 r. Wspólna waluta jest wspierana przez oczekiwania, że ​​unia walutowa osiągnie większą integrację fiskalną, a blok wprowadzi przełomowy fundusz naprawczy, mający na celu pokierowanie wybiciem regionu po kryzysie związanym z pandemią i lockdownem.

Notowania EUR/USD wzrastają czwartą sesję z rzędu przebijając w czwartek poziom 1,22. Dalszy wzrost powinien zatrzymać się dopiero na okrągłym poziomie 1,25, gdzie cena po raz ostatni była w kwietniu 2018 roku.

fpmarkets
Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here