Naga MarketsFunt i euro korzystają ze słabości dolara. Kurs EUR/USD i GBP/USD czeka na ważne rozstrzygnięciaBoris Johnson i Ursula von der Leyen spotykają się w środę podczas kolacji w Brukseli, aby spróbować odnowić nadzieje na zawarcie umowy handlowej między Wielką Brytanią a UE. Jeśli nie dojdzie do zawarcia porozumienia, kurs funta będzie nadal narażony na negatywne skutki Brexitu w wersji „twardej”. Analitycy ING dokonują przeglądy najważniejszych wydarzeń środowej sesji.

  • Kurs dolara spada w obliczu planów wdrożenia pakietu fiskalnego w USA o wartości ponad 900 mld USD
  • Funt szterling czeka na wieczorne spotkanie na szczycie pomiędzy UK i UE
  • Notowania dolara kanadyjskiego może spotkać większa zmienność w związku z popołudniową decyzją Banku kanady w sprawie stóp procentowych

Kurs dolara ponownie traci. Tym razem powodem rozmowy o stymulacji fiskalnej

Inwestorzy mają nadzieję, że bodziec fiskalny nadal będzie oferował wsparcie dla ryzykownych aktywów, ale waluty grupy G10 wykazują obecnie bardzo ograniczoną zmienność, prawdopodobnie czekając na pracowitą drugą połowę tygodnia, kiedy będziemy mogli zobaczyć wiadomości na temat umowy brextiowej, szczytu UE i posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Dziś w Stanach Zjednoczonych wszyscy będą się przyglądać dalszemu rozwojowi dwustronnych rozmów na temat bodźców fiskalnych. Sekretarz skarbu, Steven Mnuchin, przedstawił Nancy Pelosi propozycję o wartości 916 miliardów dolarów, ale chłodna reakcja strony demokratycznej sugeruje, że potrzeba więcej rozmów – pisał w środę zespół ING.

Mimo to proaktywność wykazana przez zainteresowane strony okazuje się wystarczająca, aby utrzymać rynki na wysokim poziomie, co powinno ograniczyć zdolność kursu dolara do odbudowy pozycji. W kalendarzu amerykańskim nie ma dziś żadnych danych wartych podkreślenia.

– Kurs EUR/USD konsoliduje powyżej poziomu 1,2100 i może utrzymać swoje stanowisko przed czwartkiem pełnym wydarzeń, chyba że pewne istotne zmiany w rozmowach brexitowych przełożą się na euro, wrażliwe ostatnio na ruchy funta – dodawał zespół ING.

Plus500

Kurs funta czeka na spotkanie Johnson vs von der Leyen

Dziś Boris Johnson i Ursula von der Leyen spotkają się podczas kolacji w Brukseli, aby spróbować odnowić nadzieje na zawarcie umowy handlowej między UE a Wielką Brytanią, po tym jak w ostatnich uwagach urzędników z obu stron podkreślono utrzymujące się rozbieżności w niektórych kluczowych kwestiach (przede wszystkim w kwestii równych szans).

Decyzja rządu brytyjskiego o wycofaniu wczorajszych klauzul z ustawy o rynku wewnętrznym została jednak uznana za pozytywną zmianę. Trudno jest ocenić, w jakim stopniu ostatnie negatywne uwagi są częścią taktyki negocjacyjnej lub rzeczywiście wskazują na powiększanie się przepaści między obiema stronami.

Oczywiste jest, że nie ma już czasu na dalsze rozmowy, a rynki będą prawdopodobnie potrzebowały dzisiaj z Brukseli pewnych pozytywnych wiadomości, aby utrzymać swoje optymistyczne stanowisko w sprawie umowy. Kurs funta pozostaje bardzo wrażliwy na negatywne wiadomości, jeśli perspektywa nie zawarcia umowy stanie się jeszcze bardziej realistyczna.

Zobacz również: WIG20 zyskuje na początku środowej sesji 1,3%. Lotos zyskuje aż 7,4%!

Kurs dolara kanadyjskiego vs kolejne spotkanie BoC, które minie bez echa?

Od czasu posiedzenia Banku Kanady, które odbyło się 5 listopada, Kanada odnotowała znaczny wzrost zatrudnienia i oznaki ożywienia inflacji, które zrekompensowały dość ponure wartości PKB we wrześniu. Ropa naftowa wzrosła o około 20%, a w największych gospodarkach zaczęły się pojawiać nadzieje na koniec pandemii w związku z pojawieniem się szczepionki.

– Oznacza to, że Rada Konsultacyjna ds. Gospodarczych nie ma żadnego konkretnego powodu do dodania bodźca polityki pieniężnej w najbliższej przyszłości i oczekujemy, że Bank utrzyma stopy procentowe i inne narzędzia polityczne na niezmienionym poziomie. Ogólnie rzecz biorąc, pozytywny rozwój sytuacji może uzasadniać bardziej jastrzębią retorykę, ale uważamy, że gubernator Tiff Macklem będzie nadal ostrożny i w razie potrzeby zostawi otwarte drzwi dla luzowania – podsumował ING.

Zdaniem banku wpływ posiedzenia na CAD będzie ograniczony i krótkotrwały, a walutę nadal napędzać będzie kurs ropy i czynniki zewnętrzne.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLiga Traderów IX – czas na wielki finał!
Następny artykułFerro złożyło do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie Termet
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here