Naga MarketsKurs dolara lekko odbija w oczekiwaniu na środowe posiedzenie FED. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Rynki zaczynają obawiać się, że będzie konieczna kolejna runda obostrzeń 
  • W temacie Brexitu wciąż nie ma postępów w rozmowach nad nową umową handlową
  • We wtorek może już mieć miejsce pozycjonowanie się pod komunikat FED jutro wieczorem

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro zmierza na maksima. EUR/USD po 1,25?

Wtorek przynosi lekkie podbicie dolara względem większości walut, chociaż zmiany są kosmetyczne – najsłabsze korony skandynawskie tracą niecałe 0,14-0,16 proc. Jest to bardziej dokańczanie ruchu z poniedziałkowego wieczora, kiedy to dolar zyskał po tym jak na Wall Street obsunęła się za sprawą informacji z Nowego Jorku – burmistrz tego miasta zapowiedział rozważenie całkowitego lockdownu w związku z rosnącą falą przypadków COVID, władze Bostonu zaostrzyły restrykcje.

Rynki zaczynają się obawiać tego, że będzie konieczna kolejna runda obostrzeń. Wczoraj rano Niemcy zapowiedziały twardy lockdown na blisko miesiąc już od tej środy, większe obostrzenia zapowiada Holandia, a burmistrz Londynu ogłosił konieczność podwyższenia alertu epidemicznego do najwyższego w trzystopniowej skali – oświadczył ekspert BOŚ.

W nocy napłynęły dane z Chin nt. produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej za listopad, które w zasadzie były zgodne z oczekiwaniami. Zdaniem tamtejszego urzędu statystycznego IV kwartał przyniesie kontynuację ożywienia gospodarki. Notowania juana nie zareagowały na te informacje – USDCNH od kilku dni stabilizuje się wokół 6,5350.

W temacie Brexitu wciąż nie ma postępów w rozmowach nad nową umową handlową, która regulowałaby przyszłe relacje pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską. GBPUSD po wczorajszym spadku, dzisiaj stabilizuje się przy 1,3325 – dodał.

Wczoraj po południu po nieudanej próbie złamania oporu przy 1,2176 na parze EUR/USD, powróciliśmy w okolice górnego ograniczenia kanału spadkowego, jaki obowiązywał na początku grudnia. Popyt wybronił się jednak przy 1,2115, a obserwowane później podbicie w okolice 1,2140-50 zmniejsza ryzyko wystąpienia negatywnego scenariusza.

Wiele jednak będzie zależeć od globalnego sentymentu i zachowania się Wall Street dzisiaj. Wczoraj rynki były bardziej wrażliwe na informacje dotyczące zaostrzania restrykcji w związku z pandemią, dzisiaj jednak może już mieć miejsce pozycjonowanie się pod komunikat FED jutro wieczorem – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here