polskie monety na wysokich stosachNa początku nowego tygodnia polski złoty pozostaje stabilnie silny w stosunku do większości głównych walut. Kurs euro z ryzykiem dalszych osunięć, kurs dolara delikatnie koryguje, kurs funta trzyma się minimów i jedynie kurs franka okazuje się odporny na siłę PLN. W poniższym artykule analizujemy kursy walut i sytuację techniczną czterech par walutowych ze złotówką.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2529 Euro
USDPLN 3,7373 dolar
GBPPLN 4,7651 funt
CHFPLN 3,8292 frank

Kurs euro odbija od zleceń sprzedaży. EUR/PLN z serią długich górnych knotów

Wykres świecowy nie na darmo stosowany jest w analizie technicznej przez inwestorów oraz analityków. Zawiera w sobie bowiem o wiele więcej informacji na temat danej sesji (cena zamknięcia, otwarcia, maksimum i minimum dnia), pokazując jednocześnie jak rozkładała się siła między kupujący i sprzedającymi.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) doskonale pokazuje to na przestrzeni ostatniego tygodnia, gdzie każda próba wyjścia powyżej ceny otwarcia dnia i powrotu na wyższe poziomy, jest silnie blokowana przez zlecenia podażowe (sprzedających), kończąc się rysowaniem świec o bardzo długich górnych knotach. Taka presja pozwala sądzić, że kurs euro będzie nadal traci, wybijając tegoroczne minima rysowane w pierwszej połowie czerwca:

kurs euro EURPLN 25 czerwca 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara odbija od 5-miesięcznych dołków. USD/PLN poniżej 3,74 zł

W trakcie wtorkowego poranka kurs dolara pogłębiał 5-miesięczne dołki schodząc pod 3,73 zł. Po serii bardzo silnych spadków, wtorek ostatecznie przynosi jednak korektę w zakresie 0,2% w stosunku do złotego. USD/PLN nadal porusza się jednak poniżej 3,74 zł i w dużej odległości od spadkowej linii trendu, presja podażowa powinna więc się nadal utrzymywać. Najbliższe docelowe wsparcie widoczne jest na minimach z 2019 roku pod 3,72 zł.

kurs dolara USDPLN 25 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta ugrzązł na minimach. GBP/PLN bez wyraźniejszego kierunku

We wtorek kurs funta również koryguje (0,3%), odbijając od tegorocznych minimów, do których przykleił się w drugiej połowie miesiąca. GBP/PLN ma za sobą serię dynamicznych spadków rozpoczętych w maju i dopóki niepewność związana z Brexitem nie zostanie rozwiązana, ciężko spodziewać się jakichkolwiek byczych sygnałów ze strony brytyjskiej waluty.

kurs funta GBPPLN 25 czerwca 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka (CHF/PLN) powinien spadać w kierunku 3,81 zł

Po serii nieudanych testów lokalnych maksimów, kurs franka ponownie powraca do zasięgu strefy wsparcia/oporu. Ostatnie kontakty z poziomem 3,84 zł powodowały silniejszą wyprzedaż CHF/PLN i zdaniem analityków tym razem będzie podobnie. Pierwsze istotne wsparcie zlokalizowane jest na wysokości 3,81 zł i wzmacniane przez 50 EMA.

kurs CHFPLN 25 czerwca 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here