Naga MarketsAnalitycy z CIBC zauważają, że funt szterling pozostaje odporny pomimo całego dramatu wokół Brexitu. W związku z tym prognozują GBP/USD na poziomie 1,34 w drugim kwartale 2019 r. i 1,38 w czwartym kwartale.


Zobacz również: EBC podniesie stopy w przyszłym roku? Dalszy kurs EUR/USD – prognozy dużych banków

Te artykuły również Cię zainteresują
Funt (GBP) pozostaje stabilny pomimo ryzyka Brexitu

Pomimo trwającej niepewności Brexitu, funt brytyjski okazał się najsilniejszą walutą w koszyku G10 rok do roku w porównaniu do dolara amerykańskiego. Jeśli chodzi o dane makro, eksperci wskazują na trwałą odporność rynku pracy, przy czym bezrobocie oscyluje poniżej 4% po raz pierwszy od 1975 r., a średnie zarobki pozostają na poziomach nie obserwowanych od 2008 r. i stanowią silną przeciwwagę dla czterech kwartałów ujemnych odczytów inwestycji biznesowych. Podczas gdy ryzyko polityczne w Wielkiej Brytanii pozostaje ogromne, lepsze niż oczekiwano dane za I kwartał, w tym zbiorcze PMI, które osiągnęły najwyższy poziom od czterech miesięcy w lutym wspierają gospodarkę w trudnych czasach.

–  Rada Europejska decydując się na elastyczny proces Brexitu próbowała obciążyć Wielką Brytanię ustaleniem wyniku negocjacji. UE pragnie zarówno uniknąć trudnego wyjścia, jak i spróbować zniechęcić do jego realizacji. Ostatnio pojawiły się zwiększone obawy związane z hard Brexitem. Jeśli rynek nabierze coraz większej pewności, że Parlament przejmie kontrolę – zachęcając w ten sposób do relatywnie łagodnego wyjścia – należy spodziewać się, że zobaczymy średnioterminowy impuls wzrostowy na notowaniach funta – napisano w raporcie.

Zobacz również: USA: Recesja w przyszłym roku, słaby dolar i polityka FED – prognozy dużych banków

Funt (GBP) pozostaje odporny na ryzyko Brexitu – CIBCConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here