Naga MarketsRozpoczęcie nowego miesiąca daje okazję do przyjrzenia się uformowanym w pełni świecom z poprzedniego okresu. Funt szterling (GBP) w relacji do franka (CHF) w ubiegłym miesiącu wyznaczył najpierw nowe szczyty, by następnie osunąć się do nowego dołka. Jak wyglądała listopadowa świeca?

Opisana wyżej akcja cenowa doprowadziła do powstania na wykresie miesięcznym istotnej, niedźwiedzie formacji price action, a tak naprawdę nawet dwóch. Mowa tu o pin barze oraz o formacji outside bar.

Jak widać poniżej, knot wspomnianego pin bara testuje opór horyzontalny na 1.3114 oraz kanał średnich EMA 10/20, który zapewnia dodatkowy czynnik konfluencji. Formacja wskazuje nam zatem potencjał do spadków, gdzie najbliższym celem może być wsparcie w okolicach 1.2458 (dołek z września br.).

Niedźwiedzi pin bar z listopada jest jednocześnie formacją outside bar z uwagi na to, że swoim zakresem obejmuje w całości rozpiętość cen z października. Dodając do tego fałszywe wybicie oporu i zamknięcie pod minimami październikowej świecy, wyraźniej widoczna jest przewaga sprzedających.

Jednakże w przypadku handlu na parach z funtem takich jak GBP/CHF należy być świadomym kontynuacji napływu retoryki związanej z Brexitem. Jak już wcześniej mogliśmy widzieć, wywoływała ona znaczną zmienność i zaburzała techniczny obraz na parach walutowych.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Funt szterling (GBP) w relacji do franka (CHF) w ubiegłym miesiącu wyznaczył najpierw nowe szczyty, by następnie osunąć się do nowego dołka


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here