Spoglądając na notowania pary walutowej funta szterlinga (GBP) do polskiego złotego (PLN) dostrzec można, że początek roku nie jest zbyt łaskawy dla naszej rodzimej waluty. Funt podrożał bowiem w tym czasie już o ponad 25 groszy i jest obecnie najdroższy od początku lipca 2018 roku. Warto jednak zwrócić uwagę, że jeżeli kurs funta (GBP) wzrośnie jeszcze o jedną czwartą grosza, stanie się najdroższy od połowy maja 2017 roku.


Kurs funta (GBP) dotrze do 5.12 PLN?

Analizując obecną sytuację dostrzec można, że w skutek ostatniej, dynamicznej aprecjacji kursu funta szterlinga (GBP) wobec polskiego złotego (PLN), rynek dotarł w okolice niezwykle istotnego, technicznego oporu. W chwili obecnej obserwujemy próbę pokonania tego poziomu. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów, dla których – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 5.1250 PLN.

Zobacz także: Brexit coraz bliżej. Negocjatorzy pracują nad nową formą porozumienia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGigantyczne wzrosty na Ursusie. Powodem wygrany przetarg o wartości 3 mld zł
Następny artykułKurs funta dochodzi do 4,99 zł, najwyżej od lipca. Frank zyskuje, dolar traci
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here