Obecny tydzień na rynkach finansowych zbliża się ku końcowi. Ostatnie istotne dane dla głównych walut poznaliśmy o 14:30, kiedy to pojawiły się odczyty inflacji konsumenckiej z Kanady. Z kolei o 15:15 w Stanach pojawią się publikacje dotyczące produkcji przemysłowej w grudniu 2018 roku. Nie wydaje się jednak, że odczyty te będą w stanie ruszyć rynkiem na tyle, by funt (GBP) stracił pozycję najsilniejszej waluty tygodnia.

Mapa cieplna walut w tym tygodniu wskazuje na dominację funta szterlinga, który zyskuje do dolara, drugiej najsilniejszej waluty aż 1,15%. Z kolei najsłabiej w tym tygodniu radzi sobie frank szwajcarski, który do dolara traci 1,03%, a do funta aż 2,18%.

Mapa cieplna OANDA
Źródło: Oanda.com

Techniczne spojrzenie na kabla, zestawiającego ze sobą notowania dwóch najsilniejszych walut możesz uzyskać przechodząc do dzisiejszej analizy. Zobaczmy natomiast jak wygląda sytuacja na GBP/CHF oraz USD/CHF.

GBP/CHF – cena ponad kluczowym oporem

Notowania funta do franka pod koniec ubiegłego tygodnia pokonały opór na 1.2590. Z kolei we wtorek, cena przetestowała ponownie ten opór w roli wsparcia. Pozytywny test wypchnął kurs na północ, gdzie na zamknięciu wczorajszej sesji udało się przełamać kolejny istotny poziom 1.2770.

Obecnie zarówno 1.2770 jak i kanał średnich EMA 10/20 mogą zapewniać wsparcie, o ile notowania wrócą w te okolice, w ramach korekty. Jeśli kurs GBP/CHF utrzyma się ponad tymi poziomami, kolejnym celem może być kluczowy opór na 1.3114, który skupia szczyty z października i listopada 2018 roku.

Notowania funta do franka pod koniec ubiegłego tygodnia pokonały opór na 1.2590. Z kolei we wtorek, cena przetestowała ponownie ten opór w roli wsparcia.

USD/CHF – kurs pokonuje linię trendu

Relatywnie silny dolar i słaby frank zapewniły w tym tygodniu przełamanie strefy konfluencji na USD/CHF, gdzie horyzontalny poziom 0.9860 zbiegł się z linią trendu spadkowego biegnącą od ubiegłorocznych maksimów.

Obecnie, wspomniana wyżej strefa stanowić powinna wsparcie w przypadku cofnięć. Najbliższy opór, do którego mogą zmierzać teraz kupujący widoczny jest na 0.9988.

Zobacz też:  Kurs dolara australijskiego AUD/USD traci – para na wsparciu

Relatywnie silny dolar i słaby frank zapewnił w tym tygodniu przełamanie strefy konfluencji na USD/CHF, gdzie horyzontalny poziom 0.9860 zbiegł się z linią trendu spadkowego biegnącą od ubiegłorocznych maksimów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here