Naga MarketsFunt (GBP/USD) odzyskuje grunt. Kurs euro spada poniżej 0,90 GBPOstatnie działania cenowe i pozycjonowanie na rynku walutowym podważają dotychczasowe negatywne nastroje wokół funta szterlinga, zauważają analitycy walutowi w MUFG Banku. Ich zdaniem ryzyko m.in. Brexitu sprawiło, iż brytyjska waluta znalazła się w ostatnich latach pod wpływem przesadnie pesymistycznych nastrojów. Para GBP/USD wzrasta drugi tydzień z rzędu kończąc tydzień powyżej poziomu 1,26.

Funt odzyskuje grunt. Zmiana sentymentu na brytyjskiej walucie? – MUFG

Funt był jedną z najlepiej radzących sobie walut w ciągu ostatniego tygodnia, co pomogło podbić kurs „kabla” z powrotem do 200-dniowej średniej kroczącej na poziomie niedaleko 1,2700.  Ostatnia zdecydowanie lepsza akcja cenowa w krótkim okresie może oznaczać początek odwrócenia sentymentu w stosunku do funta po tym, jak była to najsłabsza waluta G10 w maju i czerwcu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teraz okaże się, czy „kabel” może przedłużyć impuls wzrostowy powyżej 200-dniowej średniej kroczącej w kierunku najwyższego szczytu od czasu kryzysu COVID-19 w marcu w okolicach poziomu 1,32 – napisano w raporcie.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem kurs EUR/GBP spadł poniżej psychologicznego poziomu 0,9000, który dotychczas zapewniał silny opór dla funta od referendum w sprawie Brexitu w 2016 r.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Wobec braku wyraźnych fundamentalnych czynników stojących za ostatnim odbiciem funta, wzrost może odzwierciedlać korektę zbyt pesymistycznego nastroju i zmianę w pozycjonowaniu dużych instytucji. Funt stał się jedną z najbardziej niedowartościowanych walut według modeli wyceny – podsumowano.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here