Naga MarketsCena funta GBPPLN 16 maja 2019Ostatnie 2 tygodnie nie należą do udanych w wykonaniu funta brytyjskiego. Traci on do większości innych walut. Spadki bardzo dobrze widać na GBP/USD, jednak w ostatnich dniach możemy obserwować wyraźne spadki nawet w ujęciu do polskiego złotego.


Brexit: Wybory do europarlamentu zagrożeniem?

Zbliżają się wybory do Europarlamentu. Jeżeli w Wielkiej Brytanii dwie główne partie poniosą porażkę, a tak wskazują najnowsze sondaże, to istnieje ryzyko nawet niekontrolowanego opuszczenia Unii Europejskiej. Sondaże wygrywa eurosceptyczna partia,której przewodzi Nigel Faragea, jest on przeciwnikiem współpracy z UE. Jeżeli faktycznie dojdzie do jego wybranej, to obawy związane z twardym Brexitem mogą się potwierdzić.

Kurs funta (GBP) traci do dolara 9 sesję z rzędu

Kurs funta do dolara GBP/USD znajduje się w impulsie spadkowym, który rozpoczął się 6 czerwca. Od tego czasu możemy obserwować systematyczne spadki. W zaledwie 9 sesji kurs spadł ponad 300 pipsów i jak na razie nic nie wskazuje na dobicie. Cena zbliża się do wsparcia, wynikającego z horyzontalnego poziomu, mowa tutaj o 1,2800. Jeżeli jednak zostanie on wybity, to przecena może sięgnąć nawet 1,2690, gdzie wypada kolejna strefa wcześniejszej reakcji ceny. Zanegowanie poziomu 1,2960, może doprowadzić do przyspieszenia ruchu w kierunku minimów z początku 2019 roku.

Zobacz także: Euro w dół, kurs po 4,29. EUR/PLN będzie kontynuował spadki?

Kurs funta do dolara GBPUSD 16 maja 2019

GBP/USD: Poziom 1,29 kluczowym oporem

Spoglądając na niższy interwał czasowy – H4, widać, że od dłuższego czasu na rynku nie pojawiła się żadna większa korekta. Ruch w dół jest wykonywany praktycznie jednym ciągiem. Aktualnie biorę pod uwagę górne ograniczenie układu Overbalance jako opór. Jeżeli dojdzie do korekty wzrostowej, to okolice 1,2900 powinny stanowić kluczową zaporę podażową. Dopiero wyjście powyżej, będzie świadczyło o chęci wykonania większego odreagowania, jak na razie kurs powinien kierować się na wsparcie przy 1,2800.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Trump zmienia zdanie, euforia na giełdach

Kurs funta do dolara GBPUSD 16 maja 2019

Funt traci także do polskiego złotego

Kurs funta do złotego GBP/PLN również kontynuuje spadki. Licząc od szczytów z początku tego miesiąca, funt brytyjski osłabił się już 12 groszy. Cena dociera dziś do wsparcia wynikającego z ostatnich minimów z 21 marca i 17 kwietnia, jednak dynamika ruchu jest dość duża, co przemawia za dalszymi spadkami. Jeżeli poziom faktycznie zostanie wybity, to w średnim terminie możemy zobaczyć ruch nawet w kierunku 4,7350 zł. Oczywiście powrót powyżej 4,92 zł neguje scenariusz spadkowy i wtedy celem dla wzrostów będzie ponowny atak na 5,00zł.

Kurs funta do złotego GBPPLN 16 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here