Notowania walut USD, EUR, GBP, JPYFunt brytyjski po niedzielnych informacjach dotyczących porozumienia Wielkiej Brytanii z Unią Europejską dostał niewielki zastrzyk optymizmu, co przekłada się na odbicie od ważnej strefy wsparcia w stosunku do dolara amerykańskiego. W tym momencie para GBP/USD przekracza niewielką strefę oporową i wskazuje, że impuls może się jeszcze rozwinąć. Jakie cele można oczekiwać od pary? 


Ostatnie odbicie na parze z poziomu 1,2790 oznacza potwierdzenie miejsca, skąd wykres udał się praktycznie w jednej linii na oczekiwany poziom docelowy dla impulsu wzrostowego przed danymi z UK. Po dotarciu do celu omawiana była korekta potwierdzająca poziom – która z powodzeniem została wykonana. Na dzisiejszej odprawie traderów z kolei- poranku z rynkami – omówiona została sytuacja z możliwością kontynuacji wzrostów i potencjałem całkiem nowego swing – long w stronę poziomów 1,3030.

GBP/USD z potencjałem wzrostowym

Omówiona sytuacja obejmowała wyłamanie niewielkiej strefy oporowej widocznej z interwału H1 i będącej przeszkodą dla potencjalnego układu wzrostowego. Jednak już po godzinie 10 strefa została przełamana, zgodnie z planem. Teraz oczekuje się niewielkiej korekty potwierdzającej poziom oraz dalszej kontynuacji wzrostów do poziomu 1,2890 oraz dalszym celem średnioterminowym 1,3030.

wykres GBPUSD H1 26.11.2018
GBPUSD H1 26.11.2018

Potencjalny schemat pary GBPUSD rozrysowany został na powyższym wykresie, gdzie wyraźnie zaznaczone zostały również najważniejsze strefy z interwału H1. Pierwsza strefa obejmuje potencjał sesji intraday – zielona natomiast średnioterminowy cel dla pary. Pokonanie i utrzymanie się powyżej strefy 1,2890 sprawi, że para znajdzie się w przedziale dość szybkiej konsolidacji, która odbywała się w okresie 13.11 – 15.11, jednak wyraźnie zaznaczającej najważniejsze poziomy, potwierdzone w późniejszym czasie przez wykres.

Negacją dalszych wzrostów będzie przełamanie strefy 1,2790, która powinna wygenerować sygnał sprzedaży i testu dołka na poziomie 1,27200.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here