Naga MarketsKurs funta ponownie przy 1,34 USD. GBP coraz bardziej podatny na nagłówki dotyczące BrexituDo końca okresu przejściowego, a tym samym do wypracowania porozumienia między Unią Europejską a Wielką Brytanią zostały już niespełna 4 tygodnie. Handlujący funtem przygotowują się na wzburzony rajd, podczas gdy negocjacje handlowe osiągają przełomowy moment. Tymczasem, kurs funta do dolara nadal zmaga się z poziomem 1,3400.

  • Wypowiedź Barniera doprowadziła do zwiększonej zmienności na funcie
  • Lepiej unikać ekspozycji na Wielką Brytanię, uważa analityk Nomura
  • Trzy główne przeszkody w porozumieniu pozostają nierozwiązane

Umowa handlowa bez gwarancji

Wczoraj na parze walutowej GBP/USD obserwowaliśmy znaczną zmienność po tym, jak główny negocjator UE Michel Barnier powiedział, że umowa nie jest gwarantowana. Wielu inwestorów oczekuje jednak, że obie strony zawrą umowę, co pozostawia walutę podatną na wszelkie niepowodzenia, które mogą obalić to założenie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Jak dotąd nie widzieliśmy takiego ruchu na parze GBP/USD, a rynek ignorował większość negatywnych komentarzy w ostatnich tygodniach. Nie sądzę, żeby to prowadziło do trwałej wyprzedaży funta, ale z pewnością akcja cenowa będzie wzburzona – powiedział Jordan Rochester, strateg walutowy w Nomura International Plc.

– Jeśli uda ci się uniknąć ekspozycji na Wielką Brytanię przez kilka następnych dni, to masz szczęście, ponieważ będziemy tam obserwować jo-jo, dopóki Boris Johnson i spółka nie wykonają wymaganych ruchów – dodał Rochester.

Barnier powiedział ambasadorom UE, że trzy główne przeszkody w zawarciu umowy handlowej z Wielką Brytanią pozostają nierozwiązane: równe szanse dla biznesu, dostęp do brytyjskich wód połowowych oraz sposób egzekwowania ogólnej umowy.

Kurs funta (GBP/USD) nadal w okolicach 1,34

Wczoraj na parze walutowej GBP/USD zmienność była podwyższona. Przetestowane zostały tygodniowe maksima, a także ustanowiono nowe minima w tym tygodniu po tym, jak kabel osunął się pod 1,3300.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Zamknięcie dnia miało miejsce pod oporem przy 1,3400 USD, który ponownie testowany jest podczas dzisiejszej sesji. Skuteczne wybicie w górę otwierałoby drogę do strefy oporu znajdujące się około 100-pipsów wyżej, przy 1,3500.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here