Naga Markets
Moneta GBP stoająca na krawędziBudowania napięcia przed kluczowym dzisiejszym głosowaniem, to jak realizowanie skrupulatnie przygotowanego scenariusza do dobrego politycznego thrillera z gwiazdorską obsadą – kto wie, może kiedyś powstanie o tym film, scenariusz z dramatycznymi zwrotami akcji w dużym stopniu jest już gotowy, ale brakuje happy endu.


Wczorajszy wieczór był bardzo emocjonujący z racji trwania kolejnych negocjacji na ostatnią chwilę. Premier May i Jean-Claude Juncker debatowali do późnych godzin nocnych i doszli do porozumienia. Jak podał Przewodniczący Komisji Europejskiej albo będzie porozumienie w takim kształcie, jak ustalono, albo go nie będzie. Wtedy dojdzie do Brexitu bez porozumienia lub do odwrotu całego procesu.

Na pozytywne informacje reagował również pozytywnie GBP. Kurs funta wystrzelił, aby w relacji do dolara amerykańskiego znaleźć się w okolicach poziomu 1,3280, a w relacji do euro dotrzeć do 0,84753, czyli najniższego poziomu od maja 2017 roku.

Dziś również emocji brakować nie będzie. Czekamy na głosowanie, które powinno odbyć się wieczorem. Głosowanie, w którym premier May chce uzyskać poparcie dla wypracowanego wczoraj porozumienia. Choć nie będzie to łatwe, ponieważ lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn już nawołuje do odrzucenia porozumienia.

Jakich zatem wahań na funcie brytyjskim można oczekiwać podczas dzisiejszego głosowania?

Zmienność dla opcji overnight na GBPUSD podskoczyła do poziomu 29 proc., co w przybliżeniu oznacza, że inwestorzy na rynku opcji szacują zmienność w kursie GBPUSD do jutra na poziomie około 250 pipsów. W zaokrągleniu oznacza to, że do jutra możliwe jest, że zobaczymy kurs GBPUSD w rejonie 1,3000 lub 1,3500, a będzie to zależeć od tego, jak potoczy się dzisiejsze głosowanie.

Co to oznacza dla złotego i pary GBPPLN?

W przybliżeniu przy założeniu szacunków inwestorów z rynku opcji na GBPUSD oraz przeliczeniu potencjalnych wartości przez obecny kurs USDPLN oczekiwana zmienność wynosi około 10 groszy. Zatem umocnienie funta może prowadzić kurs GBPPLN do 5,15, a z kolei osłabienie do 4,95 złotego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here