Funt szterling w relacji do najważniejszej waluty, dolara amerykańskiego przyjął obecnie dość neutralny kierunek, gdzie brakuje momentum i ruchu kierunkowe. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku GBPCAD. Nieco ciekawiej sytuacja wygląda na EURGBP oraz GBPJPY.


GBPUSD

W relacji do dolara amerykańskiego jesteśmy świadkami konsolidacji, gdzie notowania raz znajdują się ponad 20-dniową SMA (środkową wstęga Bollingera), a innym razem poniżej tej średniej. Także wskaźnik RSI oscyluje w okolicach poziomu 50, co wskazuje na konsolidację.

Obecnie notowania znajdują się w obszarze wsparcia przy 1.2936. Jego pokonanie otworzy drogę dalszej przecenie w kierunku 1.2798. Alternatywą jest odbicie od wsparcia, które jest równie prawdopodobne z uwagi na brak widocznego momentum.

GBPUSD - notowania raz znajdują się ponad 20-dniową SMA (środkową wstęga Bollingera), a innym razem poniżej tej średniej

EURGBP

W stosunku do euro, funt szterling umacnia się na co wskazuje trendy spadkowy, który rozpoczął się po ustanowieniu szczytu na poziomie 0.9097 we wrześniu br. Po wybiciu kluczowego wsparcia w obrębie 0.8860 na początku października, cena dotarła do kolejnego obszaru obrony blisko 0.8725 skąd nastąpiło odbicie.

Korekta wzrostowa zaprowadziła w tym tygodniu ceny z powrotem do obszaru przy 0.8860, który teraz działa jako opór. Jeśli trend ma być kontynuowany, oczekiwać należy odbicia i powrotu notowań na zamknięciach dnia pod środkową wstęgę Bollingera.

EURGBP - Po wybiciu kluczowego wsparcia w obrębie 0.8860 na początku października, cena dotarła do kolejnego obszaru obrony blisko 0.8725

GBPJPY

Na parze walutowej GBPJPY byliśmy świadkami dynamicznych wzrostów, które trwały do 21-go września br., kiedy notowania dotarły do kluczowego oporu w obrębie 149.30. Tam cena konsolidowała przez kilkanaście sesji, zanim doszło do wybicia dołem.

Obecnie słabnący w stosunku do jena funt trzyma się zewnętrznej wstęgi Bollingera i dotarł do wsparcia (wcześniej oporu) blisko 145.55. Przełamanie tego obszaru otworzy drogę dalszym spadkom w kierunku 142.65.

Na parze walutowej GBPJPY byliśmy świadkami dynamicznych wzrostów, które trwały do 21-go września br

GBPCAD

Konsolidacja widoczna jest także na parze walutowej GBPCAD, gdzie po dynamicznym odbiciu od kluczowego wsparcia doszło do wybicia oporu na 1.7180. Wybicie to okazało się jednak fałszywe, a notowania powróciły do wcześniejszego zakresu.

Naturalnym kierunkiem na tej parze wydają się dalsze spadki (osłabienie funta) w kierunku dolnego zakresu na 1.6600. Gdyby jednak kupującym udało się wybić ponad 1.7180 i ustanowić nowe maksima, najbliższy kluczowy cel znajdziemy na 1.7450, a następnie 1.7770.

GBPCAD - Naturalnym kierunkiem na tej parze wydają się dalsze spadki (osłabienie funta) w kierunku dolnego zakresu na 1.6600

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here