Funt brytyjski przechodzi ostatnio mocną korektę ostatnich wzrostów, które trwały nieprzerwanie aż do połowy września. Dwumiesięczny rajd na walucie został zażegnany w momencie, kiedy sytuacja związana z Brexitem zaczęła nabierać medialnego tempa. Jak obecnie wygląda sytuacja na parze? 


Każdy powód jest dobry – aby ruszyć kursem waluty. Tym razem na celowniku dalej niepewna sytuacja związana z Brexitem, dużo informacji medialnych na temat możliwości wyjścia Wielkiej Brytanii z szeregów Unii bez porozumienia a następnie fala informacji, że może dojść do kolejnego referendum a wraz z nim – do zmiany zdania ludności brytyjskiej. Dlatego i na parze GBP USD ostatnio dzieje się wiele, zmienność przemawia na korzyść inwestorów jednoseryjnych a poziomy – są niezwykle respektowane. Warto wykorzystać taką sytuację.

Funt szterling reaguje

Para GBP USD w ostatnich dniach wręcz niesamowicie respektuje poziomy wyznaczane z klasycznej metody s/r. Ostatnie dojście do poziomu 1.291 zostało wybronione i aktualnie mamy niewielki impuls w stronę dogrania spadku z poziomu 1.3015. Stanowi to na chwilę obecną poziom oporowy – jak widzimy idealne testy i potwierdzenie poziomu jak na razie trzyma wykres poniżej strefy. Czego możemy spodziewać się na najbliższe sesje?

GBP USD – H4

Z klasycznego założenia, dojście do poziomu 1.3015 stanowić będzie drugi test szczytu. Jeśli poziom zostanie przełamany, wówczas otworzy to dopiero drogę do kolejnych stref oporowych i celem stanie się 1.319, czyli oddalony od obecnej ceny o ponad 250 pipsów poziom. Jeśli jednak dojście będzie miała jedynie charakter korekty – a będzie to dobrze widoczne z interwału H4 po ówczesnym dotarciu do strefy, wówczas spadek powinien zostać kontynuowany.

GBP USD – H4, potencjalny setup

Dlatego na celowniku na najbliższe sesje znajduje się właśnie takie podejście. Jeśli wykres od razu przełamie wsparcie – wówczas scenariusze zostają zanegowane. Jednak sentyment wskazuje na chęć re-testu górnych ograniczeń a co za tym idzie – możliwość stworzenia ciekawej okazji do rozegrania wykresu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here