Naga MarketsFunt brytyjski i kurs dolara australijskiego przegranymi wtorku na ForexRynki generalnie podtrzymują pozytywny sentyment przy niezakłóconym optymizmie wokół porozumienia handlowego USA-Chiny. Indeksy w Azji idą w górę w ślad za Wall Street. Indywidualne czynniki szkodzą jednak GBP i AUD. Premier Johnson szuka drogi, by nie przedłużać okresu przejściowego, a RBA sygnalizuje otwartość do obniżek.

  • Rynki pozostają w pozytywnym klimacie po tym, jak przed weekendem wyciszone dwa kluczowe ryzyka polityczne tego roku: twardy brexit i wojny handlowe. Dobry sentyment przede wszystkim ciągnie wyżej rynek akcji. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,5 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 1,1 proc. Futures na S&P500 rośnie o 0,1 proc.
  • Na FX jest spokojniej, gdyż większość crossów z USD praktycznie pozostaje w miejscu. EUR/USD przystanął przy 1,1140, USD/JPY jest płasko na 109,55.
  • GBP traci najmocniej we wtorek (GBP/USD 1,3263) po doniesieniach Bloomberga, że premier Wielkiej Brytanii Johnson szuka sposobu na niewydłużanie okresu przejściowego i jego zakończenie 31 grudnia 2020 r. Johnson rozważa zablokowanie ministrom i Izbie Gmin możliwości głosowania nad przedłużeniem. Niewystarczające uzgodnienie przyszłych relacji handlowych z UE technicznie będzie oznaczać twardy brexit od 2021 r.
  • AUD słabnie do 0,6860 USD w reakcji na gołębi protokół z posiedzenia RBA. Protokół pokazał, że w lutym RBA chce dokonać ponownej oceny perspektyw gospodarczych Australii, a „zarząd jest w stanie w razie potrzeby zapewnić dalszy bodziec dla gospodarki”. RBA wyraziło także obawy dotyczące inflacji, zauważając, że „obecne tempo wzrostu płac nie było spójne z utrzymywaniem się inflacji w docelowym przedziale”.
  • W nocy dotarły też informacje na temat USMCA dotyczące niewielkiego sporu między USA i Meksykiem w sprawie praw pracowniczych i ich kontroli, ale problem szybko rozwiązano, otwierając Izbie Reprezentantów drogę do zatwierdzenia umowy. USD/CAD jest stabilny przy 1,3160.
  • Bez zmian na rynku ropy i złota. WTI 60,20 USD/b, złoto 1477 USD/oz.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here