Naga MarketsKurs funta będzie spadał w maju? GBP tracił w tym miesiącu od 2010 rokuKurs funta zaczął obecny miesiąc od spadków, które kontynuowane są także podczas dzisiejszej sesji. Jeśli historia z poprzednich lat się powtórzy, brytyjska waluta może pozostać zdominowana przez sprzedających także na koniec miesiąca. Kilka czynników wskazuje, że jest to całkiem prawdopodobne. Gdzie znajduje się najbliższy cel dla pary walutowej GBPUSD?

  • W maju kurs funta do dolara tracił od 2010 roku średnio 2,3%
  • Szok gospodarczy i niepewność związana z Brexitem dolewają oliwy do ognia
  • Notowania GBPUSD ponownie odbijają od strefy oporu

Sezonowe osunięcia kursu funta w maju

Słabość funta w miesiącu maja zauważyli analitycy Bank of America Securities. Okazuje się, że od 2010 roku funt tracił średnio do dolara 2,3%. Ten sezonowy czynnik może mieć jeszcze bardziej negatywny wpływ teraz, gdy Wielka Brytania boryka się z szokiem gospodarczym jaki wywołała pandemia koronawirus.Ponadto, pozostaje kwestia niepewności związanej z Brexitem. Wielka Brytania podsumuje w czerwcu trwające negocjacje i zdecyduje, czy je kontynuować, czy może przygotować się na wyjście z okresu przejściowego bez zawarcia umowy handlowej. W przypadku tego drugiego scenariusza, wróciłyby cła i kontyngent na towary, które nie obowiązują dopóki UK pozostaje w unii celnej.

– W ostatnich latach wydaje się, że negatywna sezonowość jeszcze bardziej się nasiliła, ponieważ w 2018 i 2019 r. odnotowano ponad 3 proc. przecenę funta w stosunku do dolara – napisali analitycy BofA w nocie dla klientów.

Notowania funta zmierzają w kierunku 1,22 USD?

Parze walutowej GBPUSD szerzej przyglądałem się w trakcie dzisiejszej analizy. Była tam mowa o konfluencji oporu na jaki natknął się kurs funta do dolara. Byki zostały powstrzymane przez strefę w okolicach 1,2620 USD, która wcześniej także spełniła się w swej roli.

Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD

W przypadku realizacji pro-spadkowego scenariusza, cena może dotrzeć do obszaru wsparcia w okolicach 1,22 widocznego na powyższym wykresie kursu funta do dolara.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here