Naga MarketsFunt będzie spadał wobec dolara australijskiego - uważa TD SecuritiesKolejna opublikowana nota skierowana do klientów banku TD Securities obejmuje analizę funta szterlinga wobec dolara australijskiego. Według analityków istnieje spora szansa na osłabienie się funta szterlinga wobec dolara australijskiego w kolejnych tygodniach głównie ze względu na możliwe, dalsze poczynania tamtejszego Banku Centralnego – Reserve Bank of Australia (RBA). Nota wskazuje kilka istotnych poziomów, wobec których warto będzie handlować.

  • Na rynek wpłynęła nota banku TD Securities, która opisuje sytuację na rynku dolara australijskiego
  • Według analityków kolejne kroki Reserve Bank of Australia mogą zmierzać do wsparcia waluty
  • Tymczasem ważne poziomy, wokół których będzie handlować zostały podane w nocie
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

TD Securities: RBA może iść w kierunku zacieśnionej polityki pieniężnej

Piątkowa sesja handlowa rozpoczyna się od wprowadzenia na rynek noty, w której to analitycy TD Securities przyglądają się sytuacji na rynku dolara australijskiego wobec ostatnich przemówień tamtejszego Banku Centralnego – Reserve Bank of Australia (RBA) oraz funta szterlinga.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według nich również panuje przekonanie, że dolar australijski jest niedowartościowany biorąc pod uwagę potencjalną zmianę w kierunku mniej akomodacyjnej polityki monetarnej, podczas gdy funt szterling jest walutą niedoszacowaną poprzez potencjalne niepowodzenia w Wielkiej Brytanii.

wykres Kurs funta szterlinga GBPAUD D1 04.06.2021
Kurs funta szterlinga GBPAUD D1 04.06.2021

Zmiana zachowania Banku Rezerwy wzmocniłaby dolara australijskiego – jak zauważa TD oraz dodaje, że dolar australijski nie zdołał się umocnić po ostatnim posiedzeniu Reserve Bank of Australia (RBA), a rynki skupiły się na komentarzu, że stopy procentowe nie zostaną podniesione co najmniej do 2024 roku.

W tym kontekście analitycy uważają, że długie pozycje na funcie wyglądają obecnie na wyczerpane, podczas gdy kurs funta do dolara australijskiego (GBP/AUD) osiąga poziomy wykupienia. Przez to również analitycy rekomendują sprzedaż kursu funta do dolara australijskiego (GBP/AUD) z celem na 1,8060 i stopem na 1,8560 oraz dopiero późniejszy odwrót od tej zależności ponownie na korzyść funta szterlinga.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | funt online | dax notowania | jsw giełda | kurs kryptowalut wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here