Naga Marketsbanknot 20 funtówKurs funta względem dolara zdaje się sukcesywnie piąć w kierunku 1,40 dol., jednak w przypadku pary EUR/GBP trajektorię notowań można zdecydowanie określić jako spadkową. Zdaniem Danske Bank, ten spadkowy scenariusz będzie kontynuowany, a jako uzasadnienie podają szereg czynników, który ma świadczyć o realizacji takiej wersji wydarzeń.

  • Wskaźniki wzrostu gospodarczego mają się okazać relatywnie lepsze dla UK niż dla UE
  • Ma tak się stać m.in. dzięki temu, jak Wielka Brytania radzi sobie z pandemią
  • Analitycy Danske Bank podali także prognozy dla kursu euro do funta na kolejne kwartały

Kurs funta oczami Danske Bank

Kurs euro względem funta (EUR/GBP) znajduje się w trendzie spadkowym i jak twierdzą analitycy Danske Bank, powinien być on utrzymywany przez kolejne miesiące. Głównym czynnikiem ma być względnie lepsza sytuacja gospodarcza w UK w pierwszych trzech miesiącach tego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krótkoterminowe perspektywy gospodarcze wciąż wyglądają marnie biorąc pod uwagę trzeci narodowy lockdown. Jednak, Wielka Brytania przeprowadza program szczepień znacznie szybciej niż pozostałe europejskie kraje, co w połączeniu z dealem brexitowym, oznaczać może, że Wielka Brytania wykaże lepsze wskaźniki wzrostu niż reszta Europy w I kw. 2021 r. – zaznaczyli analitycy Danske Bank.

Kwestia zakończonego umową handlową Brexitu ma przynieść ulgę brytyjskiej gospodarce. Choć brytyjskie firmy wciąż nie w pełni dostosowały się do nowych przepisów regulujących przewóz towarów przez granicę, to analitycy Danske Bank spodziewają się, że zatwierdzenie umowy handlowej zredukuje niepewność, która w ostatnich latach wisiała nad przedsiębiorstwami z Wysp.

Funt umocnił się po spotkaniu Bank of England, gdzie przedstawiciele banku nie sugerowali, że BoE obniży stopy procentowe do ujemnych wartości. Spodziewamy się, że bank utrzyma stopy na poziomie 0,1%. Jednak ten pogląd jest w dużej mierze wliczony w ceny – stwierdzili eksperci z Danske Ban.

fpmarkets

Wciąż wierzymy jednak, że funt ulegnie umocnieniu w tym roku szczególnie dzięki szybszym programom szczepień. Kurs EUR/GBP osunął się znacznie niżej jak dotychczas w tym roku i może odreagować ten ruch w krótkim terminie. Spodziewamy się, że kurs pozostanie w przedziale 0,87-0,88 w najbliższym czasie. – dodali.

Zobacz również: Jak inwestować w oparciu o kurs funta (GBP) w Plus500?

Spodziewamy się, że kurs poruszy się niżej, jeśli stanie się bardziej jasnym, że UK zakończy pandemię jako jedno z pierwszych państw, zyskując na strategii “najpierw pierwsza dawka”. – zaznaczyli analitycy Danske Bank.

Funt będzie się umacniał w nadchodzących miesiącach, zdaniem Danske Bank
Notowania kursu EUR/GBP. Źródło: tradingview.com

W ich ocenie, kurs EUR/GBP za 3 miesiące wynosić będzie 0,86 euro, by po kolejnych trzech opaść do 0,85 euro. Ten poziom ma zostać utrzymany w perspektywie jeszcze kolejnych 6 miesięcy, czyli za 12 miesięcy od teraz.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji mercator | prognozy dolara | pgnig notowania | spółki gpw | pln kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here